Trwa ładowanie...

Czy Patrioty będą uzbrojone? Sikorski: zapytajcie USA

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski za "spekulacje prasowe" uznał płynące z Waszyngtonu informacje, że obiecane przez USA rakiety Patriot będą przekazywane Polsce rotacyjnie do 2012 roku jako rakiety do celów ćwiczebno-szkoleniowych. - To jest bardzo dobre pytanie do rządu Stanów Zjednoczonych - powiedział Sikorski, pytany, czy do Polski trafią uzbrojone rakiety Patriot.

Share
Czy Patrioty będą uzbrojone? Sikorski: zapytajcie USA
Źródło: PAP
d16dc9q

- Ja deklaruję, że jeśli wyślemy dodatkowych żołnierzy do Afganistanu, to będą uzbrojeni - dodał. Ze wstępnych deklaracji rządu wynika, że w odpowiedzi na apel USA Polska jest gotowa zwiększyć w przyszłym roku kontyngent w Afganistanie o 600 żołnierzy.

Dyrektor wydziału bezpieczeństwa międzynarodowego w Pentagonie Alexander Vershbow powiedział, że rakiety do celów wyłącznie szkoleniowych będą przekazywane Polsce "w pierwszym etapie, który potrwa do 2012 roku", i dopiero potem będą dostarczane rakiety w pełni operacyjne. Polski rząd wielokrotnie mówił, że zabiega o uzbrojone rakiety.

Wcześniej Sikorski informował, że pierwsza bateria rakiet Patriot ma się znaleźć w Polsce prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

d16dc9q

Podziel się opinią

Share
d16dc9q
d16dc9q
Więcej tematów