Trwa ładowanie...
d2eafwo

Czy park krajobrazowy w Rogalinie powiększy swoje granice?

Share
d2eafwo
 (PAP)
Źródło: (PAP)

Wielkopolski Urząd Wojewódzki będzie rekomendował przyłączenie historycznych ziem w Rogalinie do parku krajobrazowego.

_ - We wstępnej opinii, jaką wydaliśmy, opowiadamy się za przyłączeniem do parku ziem w pobliżu dębów rogalińskich_ - mówi Krystyna Poślednia, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego._ - Naszą opinię prześlemy do władz Mosiny na początku grudnia._

d2eafwo

Wniosek o poszerzenie granic parku złożyła w czerwcu Fundacja im. Raczyńskich, której zależy na ochronie zabytkowych terenów przed ich przekształceniem w działki budowlane.

Władze Mosiny pracują nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego rogalińskich terenów na wniosek właścicieli działek. Nieoficjalnie wiadomo, że rolnicy sprzedali działki jednej z poznańskich firm developerskich, która zamierza zbudować tutaj osiedle domków jednorodzinnych.

_ - To, czy zmienili się właściciele działek, będziemy mogli sprawdzić dopiero po zakończeniu procedury przekwalifikowania tych terenów_ - mówi Mirosława Jungermann z Referatu Planowania Przestrzennego gminy Mosina. Procedura ma zakończyć się na początku przyszłego roku.

Głos Wielkopolski
(zag/har)

d2eafwo

Podziel się opinią

Share
d2eafwo
d2eafwo
Więcej tematów