Czy można grillować na balkonie? Oto najważniejsze zasady
Lato trwa, a to sprawia, że więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wiele osób organizuje grilla, nie patrząc na to, czy dozwolone jest jego rozpalanie na przykład na balkonie. Czy można grillować na balkonie?
24 czerwca zakończył się rok szkolny, a to oznacza oficjalny początek wakacji. Lato to najcieplejsza pora roku i wiele czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Do ulubionych aktywności Polaków należą wyjazdy nad wodę i grill. Ten drugi rozpalamy praktycznie wszędzie.
Czy można grillować na balkonie?
Temat grillowania na balkonie wzbudza wiele kontrowersji. Osoby, które nie mają swojego ogródka, sporo czasu w ciepłe dni spędzają na balkonach czy tarasach. Czy można tam rozpalać grilla? Czy dozwolone jest organizowanie grilla na balkonie? Przepisy prawa nie zabraniają grillowania na balkonie, ale nie oznacza to, że jest to dozwolone i nie można za to ponieść prawnych konsekwencji.
Zanim zdecydujemy się na rozpalenie grilla na balkonie, musimy pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach. Pierwsza to wewnętrzny regulamin spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Mogą w nim być zawarte zapisy, które nie zezwalają na grillowanie na balkonie.
Grillowanie na balkonie. Czy jest dozwolone?
Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę są zasady życia społecznego. Chodzi o dym i zapach, który może drażnić sąsiadów i osiadać im na suszącym się na balkonie praniu. Z pewnością sami nie chcielibyśmy, by nasze świeżo wyprane ubrania miały zapach dymu z grilla.
Ten problem rozwiązać można poprzez inwestycję w specjalny ogrodowy grill elektryczny, który pozwala na grillowanie w domowych warunkach. Jego największą zaletą jest to, że nie wydziela dymu.