Trwa ładowanie...
d3xjy4s

Cztery tysiące migrantów przybyły w ciągu dwóch dni drogą morską

• Tylko ostatniej doby służby morskie przyszły z pomocą 2 tysiącom ludzi • W Cieśninie Sycylijskiej natrafiono na 16 łodzi i pontonów z uchodźcami • Najbardziej uczęszczanym szlakiem migracyjnym staje się ponownie Morze Śródziemne
Share
Migranci na łodzi Frontexu
Migranci na łodzi FrontexuŹródło: AFP
d3xjy4s

Włoskie media podkreślają, że od początku tego roku do Włoch przybyły 24 tysiące migrantów. To dwa razy więcej niż w tym samym czasie w 2015 roku.

Ansa pisze o coraz większym zaniepokojeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z powodu raptownego wzrostu napływu migrantów. Odnotowuje się też, że nie ma już wśród nich uchodźców z Syrii, co wiąże się z zamknięciem szlaku bałkańskiego i porozumieniem Unii z Turcją w sprawie odsyłania ludzi.

Według ekspertów wszystko wskazuje na to, że w tej sytuacji najbardziej uczęszczanym szlakiem migracyjnym staje się ponownie Morze Śródziemne, przez które płynąć będą ludzie wysyłani do Włoch przez przemytników z wybrzeży Libii. Obecnie zintensyfikowali oni przerzut ludzi w obawie, że wraz z nadziejami na stopniowe przywracanie stabilizacji w tym ogarniętym chaosem kraju zaostrzone zostaną kontrole na jego brzegach.

W ośrodkach dla uchodźców i azylantów w całych Włoszech jest już niemal komplet - informuje MSW. Przebywa w nich obecnie 111 tysięcy osób.

Międzynarodowe organizacje informują, że na wybrzeżach Libii gotowych do odpłynięcia do Włoch jest kilkaset tysięcy migrantów.

d3xjy4s

Podziel się opinią

Share
d3xjy4s
d3xjy4s
Więcej tematów