Trwa ładowanie...
d3ihyzh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czterech nastolatków odpowie za znieważenie flagi państwowej w Zabrzu

Czworo nastolatków odpowie przed sądem rodzinnym za znieważenie flagi państwowej - poinformowała policja w Zabrzu w woj. śląskim. Grupę młodych osób zrywających flagi z masztów zauważył m.in. operator miejskiego monitoringu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czterech nastolatków odpowie za znieważenie flagi państwowej w Zabrzu
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3ihyzh

Policja zatrzymała 16-letnią dziewczynę oraz jej trzech kolegów w wieku 15 lat, kiedy na ulicy 3 Maja zrywali z masztów flagi państwowe oraz flagi Unii Europejskiej.

Incydent został wykryty przez operatora monitoringu miejskiego oraz dyżurnego komendy policji w Zabrzu. Na miejsce wysłano patrol policji. - Na widok policyjnego radiowozu wrzucili flagi pod zaparkowane wzdłuż ulicy samochody. Policjanci odzyskali pięć flag, w tym dwie flagi narodowe - poinformowała zabrzańska policja.

Nieletni trafili do komisariatu, skąd odebrali ich rodzice.

Znieważenie, niszczenie lub uszkadzanie flag państwowych jest przestępstwem. Grozi za to do roku więzienia. W przypadku nieletnich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

d3ihyzh

Podziel się opinią

Share

d3ihyzh

d3ihyzh
Więcej tematów