Trwa ładowanie...

Czterech górników opuściło Centrum Leczenia Oparzeń

Czterech górników rannych w katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła opuściło Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - poinformowała rzeczniczka lecznicy dr Justyna Glik. W siemianowickim centrum przebywa jeszcze 14 górników.

Share
Czterech górników opuściło Centrum Leczenia Oparzeń
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d22n5w1

Glik poinformowała też, że trzech z 14 górników przebywa nadal na oddziale intensywnej terapii. - Są w stanie stabilnym, oddychają samodzielnie, przeprowadza się u nich zabiegi operacyjne - powiedziała Glik.

Rzeczniczka dodała, że pozostali górnicy znajdują się na oddziałach chirurgii oparzeniowej i "w zależności od stanu zdrowia będą sukcesywnie wypisywani do domów".

d22n5w1

6 października w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do zapalenia lub wybuchu metanu na poziomie 665 m. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 pracowników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło pierwotnie do szpitali.

Katastrofa spowodowała 5 śmiertelnych ofiar. Czterej ciężko poparzeni górnicy w wieku 26, 28, 29 i 32 lat, mimo wysiłków lekarzy, zmarli w Centrum Leczenia Oparzeń. Kolejną ofiarą jest 42-letni kombajnista, którego ratownicy górniczy odnaleźli w 12. dobie prowadzonych w bardzo trudnych warunkach poszukiwań.

Okoliczności wypadku badają Wyższy Urząd Górniczy oraz prokuratura.

d22n5w1

Podziel się opinią

Share
d22n5w1
d22n5w1
Więcej tematów