Trwa ładowanie...
dvs5xbo

Członkowie KRRiT u prezydenta. "Odpowiedzialność"

Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Głównym tematem rozmów była sytuacja w mediach, w szczególności pod kątem jakości debaty publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (East News)
dvs5xbo

"Rada, jako organ konstytucyjny stojący na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, zobowiązała się, że zwróci uwagę mediom na odpowiedzialność, jaka leży po stronie wydawców z za nadawane treści, oraz dziennikarzy i pozostałych uczestników debat, programów publicystycznych - za język, jakim się posługują" - napisały po spotkaniu służby prasowe kancelarii Andrzeja Dudy.

Z tej relacji wynika, że prezydent zwrócił szczególną uwagę "na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów".

"Zgodnie z art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji audycje, programy czy inne przekazy medialne nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość" - przypomniała kancelaria prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvs5xbo

Podziel się opinią

Share

dvs5xbo

dvs5xbo
Więcej tematów