Trwa ładowanie...

Członkowie KRRiT u prezydenta. "Odpowiedzialność"

Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Głównym tematem rozmów była sytuacja w mediach, w szczególności pod kątem jakości debaty publicznej.

Share
Członkowie KRRiT u prezydenta. "Odpowiedzialność"Źródło: East News
dynnzck

"Rada, jako organ konstytucyjny stojący na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji, zobowiązała się, że zwróci uwagę mediom na odpowiedzialność, jaka leży po stronie wydawców z za nadawane treści, oraz dziennikarzy i pozostałych uczestników debat, programów publicystycznych - za język, jakim się posługują" - napisały po spotkaniu służby prasowe kancelarii Andrzeja Dudy.

Z tej relacji wynika, że prezydent zwrócił szczególną uwagę "na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów".

"Zgodnie z art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji audycje, programy czy inne przekazy medialne nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość" - przypomniała kancelaria prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dynnzck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dynnzck
Więcej tematów