Trwa ładowanie...

Członek KOD oburzony niewdzięcznością protestującego lekarza rezydenta. "Napluł mi w twarz i serce"

Komitet Obrony Demokracji protestuje "w deszcz, śnieg, mróz i upał, z zapaleniem płuc" - żalił się jeden z "przyjaciół" KOD. Mimo zaangażowania w pikiecie poparcia dla protestujących lekarzy rezydentów, medycy nie skorzystali z jego pomocy. - Nie chcemy być kojarzeni z polityką - usłyszał. I mocno się zdenerwował.

Członek KOD oburzony niewdzięcznością protestującego lekarza rezydenta. "Napluł mi w twarz i serce"Źródło: PAP, fot: Artur Reszko
d1kt4tk
d1kt4tk

Takiej reakcji protestującego medyka przedstawiciel KOD się nie spodziewał. O swoim zaskoczeniu i rozczarowaniu napisał na Facebooku na grupie "Sympatyków Komitetu Obrony Demokracji".

Zrelacjonował tam swój udział w pikiecie poparcia dla głodujących lekarzy rezydentów i ich postulatów w Łodzi. Podkreślił, że frekwencja była "marna", ale "Koderzy zawsze są na posterunku".

- Podszedłem do współorganizatora i poprosiłem o większą porcję plakatów, celem rozpropagowania idei. Młody lekarz, z początku bardzo przyjazny i uśmiechnięty, zaproponował mi dowolną ich ilość - napisał "przyjaciel KOD". To, co stało się później, było przyczyną zamieszczenia komentarza w sieci.

d1kt4tk

- Kiedy dostrzegł znaczek KOD na mojej piersi, znacząco zmienił minę i nieprzyjaznym tonem oświadczył: "Pan jest z KOD, więc przepraszam, ale nie zgadzam się. Proszę nie brać plakatów. My nie chcemy być kojarzeni z polityką" - dodał. Jak podkreślił, "poczuł, jakby ktoś mu napluł w serce".

- Nagle młody lekarz pluje nam w twarz za symbol naszej idei - kontynuował. Podkreślił przy tym, jak przedstawiciele Komitetu się poświęcają. - Wraz z przyjaciółmi protestowaliśmy w sprawie Puszczy Białowieskiej, byliśmy na wszystkich protestach Dziewuch, bronimy niezależności sędziów, dzielnie stawaliśmy w obronie wolności mediów, demokracji i Trybunału Konstytucyjnego - dodał.

Na przedstawieniu tego, co się stało i tłumaczeniu się nie skończyło. Internauta spróbował też odpowiedzieć na pytanie, dlaczego do tego doszło i znaleźć winnego.

- To rachunek za głupich, oportunistycznych i symetrycznych dziennikarzy z obozu niby demokratycznego, za wrogą i podłą propagandę obozu rządzącego, za nikczemne knucie, plotki i insynuacje tych wszystkich sposób nas, dla których własna racja i ambicje stoją ponad podziałami, za egoizm, narcyzm i małość naszych przywódców i na koniec - za głupotę młodego lekarza.

Zobacz też: "Ledwo chodzę, ale dam radę". Rezydenci nie rezygnują z protestu

Protest lekarzy rezydentów

To już 15 dzień protestu głodowego medyków. Młodzi lekarze domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia, w tym podwyższenia wynagrodzeń.

Rozmowy z przedstawicielami rządu nie przyniosły pożądanych efektów. Protestujący nie chcą brać udziału w pracach zespołu ws. przyszłości służby zdrowia.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł dziwi się, że protest zorganizowano właśnie teraz. Sam zrezygnował z członkostwa w Naczelnej Radzie Lekarskiej.

Źródło: Twitter/WP

d1kt4tk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kt4tk
Więcej tematów