Trwa ładowanie...
d26zv1v

Czerniawski: Sejm działał pod presją

Odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny ustawa o abolicji podatkowej była ewidentną "wpadką" Sejmu - przyznał szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Mieczysław Czerniawski. Stwierdził, że Sejm uchwalał ustawę w pośpiechu i pod pewną presją.

Share
d26zv1v

Szef sejmowej komisji finansów, który był gościem "Salonu Politycznego Tróki" zaznaczył, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego jest niezwykle pouczająca i władze będą musiały wyciągnąć wnioski z uzasadnienia orzeczenia. Czerniawski dodał, że wyrok Trybunału nie przekreśla idei abolicji podatkowej.

Zdaniem gościa Polskiego Radia, z powodu nieudanej ustawy opozycja nie powinna domagać się dymisji ministra finansów Grzegorza Kołodki. Czerniawski powiedział, że działalność ministra finansów powinno oceniać się na podstawie funkcjonowania przyszłorocznego budżetu.

Szef sejmowej komisji finansów podkreślił, że dodatkowe wpływy do budżetu z większej wypłaty zysków z NBP, co zaproponował w czwartek minister Kołodko, były w nim już wcześniej zarezerwowane.

Czerniawski przypomniał, że komisja finansów publicznych, poszukując oszczędności, postanowiła zablokować wpływy z NBP. Teraz wobec mniejszych o połowę wpływów z opłat restrukturyzacyjnych zadłużonych firm i zakwestionowania abolicji przez Trybunał Konstytucyjny te środki będą mogły zostać wykorzystane. (mag)

d26zv1v

Podziel się opinią

Share
d26zv1v
d26zv1v
Więcej tematów