Trwa ładowanie...
d1x5ags
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czego Polacy oczekują od polityków

Skończyć z przywilejami dla górników, służb mundurowych, dla sędziów i prokuratorów, opodatkować rolników, tak jak resztę Polaków - to według czytelników "Gazety Wyborczej" najpilniejsze zadania dla polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czego Polacy oczekują od polityków
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1x5ags

Pismo zapytało czytelników, czym się powinni zająć politycy po wyborach i czym nie muszą się teraz zajmować. Nadeszło prawie 7,5 tys. odpowiedzi. Trzy czwarte tych, którzy wypełnili ankiety, ma wyższe wykształcenie, połowa - co najmniej 45 lat. Nie jest to więc reprezentatywna próba, tylko głos tych, którzy chcą coś powiedzieć politykom.

73 proc. ankietowanych uważa, że pilnie należy dokończyć reformę emerytalną poprzez zniesienie wszelkich przywilejów; 72 proc. chce likwidacji finansowania przez państwo nauki religii w szkołach, a 63 proc. domaga się zapewnienia szybkiego dostępu do wszystkich lekarzy publicznej służby zdrowia.

A co może poczekać? - najczęściej wymieniano wdrożenie euro, legalizację związków partnerskich oraz wprowadzenie programu tanich mieszkań na wynajem.

d1x5ags

Zobacz także: Półnagi Stonoga w spocie wyborczym

d1x5ags

Podziel się opinią

Share

d1x5ags

d1x5ags
Więcej tematów