Trwa ładowanie...
d4eya38

Czego Norwegowie szukają na "stronach nienawiści"?

25% norweskiej młodzieży w wieku 11-16 lat przegląda w internecie strony, na których wyrażane są treści podżegające do nienawiści wobec konkretnych grup lub pojedynczych osób. To dwa razy więcej niż wynosi średnia europejska - informuje telewizja NRK.

d4eya38

W ankiecie uczestniczyło 25 tysięcy młodych ludzi ze wszystkich krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pytanie ankiety brzmiało: "Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy zetknąłeś się ze stronami internetowymi, na których dyskutowane są poglądy szerzące nienawiść wobec pewnych grup lub pojedynczych osób, i przeglądałeś je?".

- 25% to bardzo wysoki wskaźnik; liczba wręcz szokująca, ponieważ średnia europejska wynosi 12%. Co ciekawe, wraz z wiekiem ta tendencja rośnie i w grupie 15-16 lat liczba młodych Norwegów, przeglądających "strony nienawiści" wynosi już 50% - zwróciła uwagę na antenie NRK medioznawczyni pracująca na uniwersytecie w Oslo Elisabeth Stakrud.

Sprecyzowała, że z badań wyłączono tzw. mobbing skierowany na kolegów i koleżanki ze szkoły lub nauczycieli. Badaczom chodziło "tylko o strony szerzące agresję i nienawiść wobec grup i osób, nieznanych osobiście ankietowanym".

22 lipca 32-letni Norweg Anders Behring Breivik zabił w podwójnym zamachu w Oslo i wyspie Utoya 77 osób. Breivik twierdził, że jego misją była walka z wielokulturowym społeczeństwem i napływem islamu.

d4eya38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eya38
Więcej tematów