Trwa ładowanie...
d3dzmzg

Czechy: letni śnieg w Karkonoszach

Pierwszy w tym roku śnieg spadł w czeskich i morawskich pasmach górskich. W niektórych miejscach Karkonoszy, np. w okolicy schroniska Luczni Bouda, warstwa śniegu wynosi 10 cm.

Share
d3dzmzg

Opady deszczu ze śniegiem i śniegu odnotowano także w graniczących z Polską Jesionikach i Górach Izerskich oraz na Szumawie i w Rudawach na granicy z Niemcami.

Ostatni wrześniowy śnieg w Czechach spadł siedem lat temu. Zwykle pojawia się on dopiero w październiku.

Ulewne deszcze, które w Czechach trwają już od tygodnia, spowodowały wzrost poziomu wód w wielu rzekach. Na górskim odcinku Łaby w Karkonoszach ogłoszono w poniedziałek przed południem trzeci, najwyższy stopień zagrożenia powodziowego.

Ze zbiornika pod Szpindlerowym Młynem - czeskim centrum sportów zimowych w Karkonoszach - wypływa w ciągu sekundy 50 metrów sześciennych wody. Na pozostałych odcinkach górnej Łaby obowiązuje drugi stopień zagrożenia powodziowego.

Jak podaje Czeski Instytut Hydrologiczno-Meteorologiczny w ciągu ostatnich 24 godzin w Karkonoszach spadło aż 60 l. wody na metr kwadratowy. Poziom wody w rzekach i potokach tego regionu może jeszcze wzrosnąć. (sm)

d3dzmzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dzmzg
d3dzmzg
Więcej tematów