Trwa ładowanie...
ycipk-4cdkl4
ycipk-4cdkl4

Czechy: letni śnieg w Karkonoszach

Pierwszy w tym roku śnieg spadł w czeskich i morawskich pasmach górskich. W niektórych miejscach Karkonoszy, np. w okolicy schroniska Luczni Bouda, warstwa śniegu wynosi 10 cm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4cdkl4

Opady deszczu ze śniegiem i śniegu odnotowano także w graniczących z Polską Jesionikach i Górach Izerskich oraz na Szumawie i w Rudawach na granicy z Niemcami.

Ostatni wrześniowy śnieg w Czechach spadł siedem lat temu. Zwykle pojawia się on dopiero w październiku.

Ulewne deszcze, które w Czechach trwają już od tygodnia, spowodowały wzrost poziomu wód w wielu rzekach. Na górskim odcinku Łaby w Karkonoszach ogłoszono w poniedziałek przed południem trzeci, najwyższy stopień zagrożenia powodziowego.

ycipk-4cdkl4

Ze zbiornika pod Szpindlerowym Młynem - czeskim centrum sportów zimowych w Karkonoszach - wypływa w ciągu sekundy 50 metrów sześciennych wody. Na pozostałych odcinkach górnej Łaby obowiązuje drugi stopień zagrożenia powodziowego.

Jak podaje Czeski Instytut Hydrologiczno-Meteorologiczny w ciągu ostatnich 24 godzin w Karkonoszach spadło aż 60 l. wody na metr kwadratowy. Poziom wody w rzekach i potokach tego regionu może jeszcze wzrosnąć. (sm)

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4cdkl4

ycipk-4cdkl4
ycipk-4cdkl4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów