Trwa ładowanie...
d2v3bxq

Czasopismo "Nature" chwali Wrocławskie Centrum Badań

Prestiżowe czasopismo naukowe "Nature" pisze o Polsce i Wrocławiu. Szczególną pochwałę zdobyło Wrocławskie Centrum Badań EIT+.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Facebook / Oficjalny Profil EIT+)
d2v3bxq

W prestiżowym czasopiśmie naukowym "Nature" ukazał się artykuł traktujący o rozwoju nauki w krajach dawnego bloku komunistycznego w Europie. Na szczególną pochwałę autorów tekstu zasłużyła Polska, a w szczególności Wrocław i działające w nim centrum badań EIT+.

Zdaniem autorów, wrocławski kampus nowych technologii to znaczący dowód na naukowy rozwój naszego kraju. Wedle przedstawionych wykresów, polscy naukowcy publikują najwięcej spośród uczonych z Środkowej i Wschodniej Europy, choć do Anglików czy Niemców jeszcze daleko. Być może powodem jest stosunkowo nieduża suma przeznaczana na badania naukowe w stosunku do całości budżetu - lepiej od nas wypadają m.in. Słoweńcy czy Czesi.

EIT+ jest także przykładem dobrej współpracy nauki z biznesem, a prezes Wrocławskiego Centrum Badań, prof. Jerzy Langer, dodał, że projekt stworzenia Centrum kilka lat temu był bardzo dobrym i trafionym wyborem.

d2v3bxq

Powiedział także, że z jego perspektywy, artykuł w "Nature" to wyróżnienie na miarę nagrody Nobla.

Autorzy tekstu piszą też jednak, że potrzebna jest w Polsce poprawa standardów nauczania przedmiotów ścisłych i powstanie większej ilości centrów podobnych do wrocławskiego EIT+.

"Nature" to jedno z najbardziej uznanych czasopism naukowych na świecie. Od założenia w 1869 r., pismo nie koncentruje się na jednej konkretnej dziedzinie wiedzy, lecz stara się przedstawiać dokonania w różnych gałęziach nauki. Wedle tzw. miary oddziaływania (impact factor), zostało uznane za jedno z najbardziej wpływowych pism na rynku światowym.

d2v3bxq

Podziel się opinią

Share

d2v3bxq

d2v3bxq
Więcej tematów