Trwa ładowanie...
06-11-2014 17:22

Czasopismo "Nature" chwali Wrocławskie Centrum Badań

Prestiżowe czasopismo naukowe "Nature" pisze o Polsce i Wrocławiu. Szczególną pochwałę zdobyło Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Czasopismo "Nature" chwali Wrocławskie Centrum BadańŹródło: Facebook / Oficjalny Profil EIT+
d2z2s1u
d2z2s1u

W prestiżowym czasopiśmie naukowym "Nature" ukazał się artykuł traktujący o rozwoju nauki w krajach dawnego bloku komunistycznego w Europie. Na szczególną pochwałę autorów tekstu zasłużyła Polska, a w szczególności Wrocław i działające w nim centrum badań EIT+.

Zdaniem autorów, wrocławski kampus nowych technologii to znaczący dowód na naukowy rozwój naszego kraju. Wedle przedstawionych wykresów, polscy naukowcy publikują najwięcej spośród uczonych z Środkowej i Wschodniej Europy, choć do Anglików czy Niemców jeszcze daleko. Być może powodem jest stosunkowo nieduża suma przeznaczana na badania naukowe w stosunku do całości budżetu - lepiej od nas wypadają m.in. Słoweńcy czy Czesi.

EIT+ jest także przykładem dobrej współpracy nauki z biznesem, a prezes Wrocławskiego Centrum Badań, prof. Jerzy Langer, dodał, że projekt stworzenia Centrum kilka lat temu był bardzo dobrym i trafionym wyborem.

Powiedział także, że z jego perspektywy, artykuł w "Nature" to wyróżnienie na miarę nagrody Nobla.

d2z2s1u

Autorzy tekstu piszą też jednak, że potrzebna jest w Polsce poprawa standardów nauczania przedmiotów ścisłych i powstanie większej ilości centrów podobnych do wrocławskiego EIT+.

"Nature" to jedno z najbardziej uznanych czasopism naukowych na świecie. Od założenia w 1869 r., pismo nie koncentruje się na jednej konkretnej dziedzinie wiedzy, lecz stara się przedstawiać dokonania w różnych gałęziach nauki. Wedle tzw. miary oddziaływania (impact factor), zostało uznane za jedno z najbardziej wpływowych pism na rynku światowym.

d2z2s1u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z2s1u
Więcej tematów