Trwa ładowanie...

Czarny dym nad kurortem. Strażacy walczą z żywiołem

Gigantyczny pożar lasu położonego w niedalekiej odległości od miejscowości Marmaris w Turcji. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko i sięga już popularnego kurortu, w którym przebywa wielu turystów.

Share
Turcja. Gigantyczny pożar lasu. Dym nad kurortem Marmaris
Turcja. Gigantyczny pożar lasu. Dym nad kurortem Marmaris Źródło: Pixabay
d3fn806

Olbrzymi pożar wybuchł w niedzielę 27 czerwca w lesie położonym niedaleko miejscowości Marmaris nad Morzem Egejskim w Turcji.

Turcja. Groźny pożar w kurorcie. Trwa walka z żywiołem

Jak wynika z doniesień lokalnych mediów, ogień rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Płomienie i gęsty czarny dym sięgają już popularnego wśród turystów kurortu w Turcji.

Na miejscu w ekstremalnie trudnych warunkach pracuje wiele zastępów tureckiej straży pożarnej z Marmaris i okolic. Sytuacji nie polepsza wysoka temperatura, a także gęste poszycie lasu.

Przełomowe wieści ws. Ramana Pratasiewicza. Jarosław Sellin komentuje

Jak wynika z informacji serwisu yenisafak.com, przyczyną pożaru lasu w kurorcie Marmaris w Turcji jest właśnie wysoka, jak na ten czas, temperatura.

d3fn806

Pożar w Turcji. Ogień i dym nad kurortem

Akcja gaśnicza prowadzona jest nie tylko z lądu, ale też z powietrza. Widać to zwłaszcza na zdjęciach i nagraniach, które turyści przebywający w Marmaris publikują w mediach społecznościowych.

Widzimy na nich olbrzymie kłęby gęstego dymu, a także śmigłowiec, którym na płonące połacie lasu zrzucana jest woda. Łącznie, jak informują tureckie media, w gaszeniu ognia bierze udział sześć śmigłowców, buldożery, a także cysterny z wodą.

Turcja. Pożar obok kurortu. Akcja gaśnicza z lądu i powietrza

Dużą trudnością dla strażaków z Turcji ma być także stale zmieniający się kierunek wiatru. Podmuchy są gwałtowne, co tylko sprzyja szybszemu rozprzestrzenianiu się pożaru.

d3fn806

Jak poinformował gubernator prowincji Mugla, na ten moment nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. - Zespoły pracują zgodnie ze zmianą kierunku wiatru - zaznaczył gubernator Orhan Tavli.

Źródło: yenisafak.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fn806

Podziel się opinią

Share
d3fn806
d3fn806
Więcej tematów