Trwa ładowanie...
d4fyywv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czarnogóra została 192. członkiem ONZ

Po odłączeniu się od Serbii i ogłoszeniu niepodległości, Czarnogóra została 192. państwem członkowskim ONZ. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych jednomyślnie zaaprobowało przyjęcie Czarnogóry w
poczet członków ONZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarnogóra została 192. członkiem ONZ
(AFP)
d4fyywv

Czarnogóra, licząca 620 tysięcy mieszkańców, ogłosiła niepodległość 3 czerwca, po referendum z 21 maja, w którym większość jej ludności opowiedziała się za odłączeniem kraju od Serbii. Tym samym zakończył się ostatecznie proces rozpadu byłej Jugosławii, zapoczątkowany w latach 90.

Serbia, po zerwaniu unii serbsko-czarnogórskiej, automatycznie odziedziczyła po niej członkostwo w ONZ.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów