Trwa ładowanie...
d47ae2j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czarnogóra: protest przeciw przystąpieniu do NATO

Około 2 tys. osób demonstrowało w stołecznej Podgoricy przeciwko przystąpieniu Czarnogóry do NATO kilka dni po tym, jak formalnie zaproszono ten kraj do Sojuszu. Protest zorganizowały prorosyjskie partie opozycyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarnogóra: protest przeciw przystąpieniu do NATO
(PAP/EPA, Fot: BORIS PEJOVIC)
d47ae2j

Organizatorzy demonstracji domagają się od władz przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

Manifestanci śpiewali "Rosja, Rosja!" i nieśli transparenty z hasłami m.in. "NATO mordercy!" oraz "Nie chcemy was tu".

2 grudnia sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że szefowie dyplomacji krajów NATO zgodzili się zaprosić Czarnogórę do Sojuszu. Kraj ma zostać 29. członkiem NATO.

d47ae2j

Zaproszenie Czarnogóry komentuje się jako ostrzeżenie dla Moskwy, że Zachód nie zmieni wobec niej ostrzejszego kursu przyjętego po rosyjskiej aneksji Krymu i ataku na wschodzie Ukrainy. Nie zmieni tej polityki nawet mimo ostatnich ataków terrorystycznych inspirowanych przez Państwo Islamskie, po których Rosja stała się - zdaniem niektórych polityków - naturalnym sojusznikiem wolnego świata w konfrontacji z dżihadystami.

Rosja zareagowała na to posunięcie protestami i zapowiedziała zakończenie wspólnych projektów wojskowych z Czarnogórą.

d47ae2j

Podziel się opinią

Share

d47ae2j

d47ae2j
Więcej tematów