Trwa ładowanie...
d1eqejh

Czarno-Biała Fotografia w Zakopanem

(inf.własna)

Share
d1eqejh
Kuba Pajewski cykl Europa, Izery i Jedwab
Źródło: Kuba Pajewski cykl Europa, Izery i Jedwab

W dniach 14-20 stycznia w Zakopanem będzie miało miejsce nietypowe wydarzenie. W tym czasie miasto zamieni się w wielką galerię fotografii czarno-białej. Stanie się tak za sprawą fotografa Juliusza Sokołowskiego i jego przyjaciół, którzy są współautorami Festiwalu Fotografii Czarno-Białej w Zakopanem.

Jak twierdzą organizatorzy, festiwal jest przedsięwzięciem bardzo osobistym i subiektywnym. Prezentowane na nim fotografie - jak dodają - to różniące się, ale zarazem bardzo podobne do siebie portrety, pejzaże, zdjęcia architektury.

Autorzy biorący udział w festiwalu to nie tylko znani artyści, ale także amatorzy.

d1eqejh

Podczas festiwalu będzie można więc zobaczyć m.in. krajobrazy Jacka Poręby, portrety miasta Juliusza Sokołowskiego, portrety roślin Pawła Żaka, portrety Kuby Pajewskiego, opowieści o żniwach Przemka Pokryckiego, opowieści o kobietach Andrzeja Georgiewa.

Prace wystawiane będą m.in. w Galerii im. Władysława Hasiora, Galerii im. Antoniego Rząsy, Szkole Kenara, w podziemiach Kościoła Św. Krzyża, na ulicy Krupówki, w Pensjonacie Muzealnym Ornak. Większość wystaw będzie można oglądać do końca stycznia.

Podczas festiwalu prowadzone będą w Szkole Kenara, w Salach Liceum Społecznego, warsztaty fotograficzne. Jak podali organizatorzy - Juliusz Sokołowski oraz grupa "poniekąd" - warsztaty skierowane są zarówno do osób, które mają już doświadczenie w fotografii, jak i dla osób, które chciały w ten sposób rozpocząć swoją przygodę z fotografią.

Na warsztaty zapraszani będą także znani i cenieni fotografowie, którzy opowiedzą o swojej pracy i warsztacie.

W kwietniu 2002 r. festiwal będzie miał swoją edycję warszawską w Pałacu Kultury i Nauki.

(Monika Karbarczyk - WP)

Więcej:
na stronie Latarnika

d1eqejh

Podziel się opinią

Share
d1eqejh
d1eqejh
Więcej tematów