Trwa ładowanie...
d3id9ye
IAR

Cyberatak na strony PKW. ABW przekaże materiały prokuraturze

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekaże w czwartek prokuraturze materiały, dotyczące włamania na strony internetowe Państwowej Komisji Wyborczej. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik ABW podpułkownik Maciej Karczyński.
Share
Cyberatak na strony PKW. ABW przekaże materiały prokuraturze
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3id9ye

Karczyński przypomniał, że przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego złożyli wniosek o ściganie sprawców włamania na stronę internetową PKW. Agencja przyjęła wniosek, a uzupełnione materiały zostaną w czwartek przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie celem oceny i podjęcia dalszych kroków. Maciej Karczyński dodał, że Prokuratura podejmie decyzje co do dalszego postępowania w tej sprawie i co do tego, kto będzie wykonywał kolejne czynności.

ABW otrzymała informację z PKW o nieuprawnionym dostępie do bazy danych strony internetowej pkw.gov.pl. Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe natychmiast polecił PKW zmianę haseł i zabezpieczenie logowań.

Państwowa Komisja Wyborcza wyjaśniła, że jej strona pracuje w innej sieci, niż system wyborczy, i wyniki wyborów nie są w żaden sposób zagrożone. Zapewnia, że liczenie głosów trwa i odbywa się niezależnie od dostępu do strony www.pkw.gov.pl .

d3id9ye

Podziel się opinią

Share
d3id9ye
d3id9ye
Więcej tematów