Trwa ładowanie...

Ćwiczenia ukraińskiego lotnictwa. Siły powietrzne postawione w stan gotowości bojowej

Ukraińskie jednostki sił powietrznych postawione w stan gotowości bojowej w związku z manewrami Nieugięta Stabilność 2017. Na ćwiczenia z udziałem sił powietrznych wezwano rezerwistów.

Ćwiczenia ukraińskiego lotnictwa. Siły powietrzne postawione w stan gotowości bojowejŹródło: PAP/EPA, fot: ITAR-TASS/Vladimir Smirnov
d3oix44
d3oix44

Resort przekazał, że działania te mają na celu sprawdzenie "możliwości jednostek wojskowych do zorganizowanego przyjęcia składu osobowego rezerwy oraz jej wszechstronnego zaopatrzenia".

W kontekście manewrów Nieugięta Stabilność 2017 ministerstwo obrony Ukrainy wydało komunikat, w którym przypomniało o odpowiedzialności prawnej za robienie zdjęć obiektom i sprzętowi wojskowemu. "Informujemy także, że bezzałogowe statki powietrzne, które pojawią się w rejonie manewrów, nad jednostkami wojskowymi i poligonami, będą zestrzeliwane. Osoby kierujące takimi statkami zostaną zatrzymane i pociągnięte do odpowiedzialności" - napisano.

Z kolei w ośrodku szkolenia bojowego ukraińskich wojsk lądowych w Jaworowie koło Lwowa odbywają się międzynarodowe manewry Rapid Trident 17 z udziałem około 1800 żołnierzy z 14 państw. Ćwiczenia mają potrwać do 23 września.

Odbywające się co roku w Jaworowie ćwiczenia Rapid Trident służą umacnianiu zdolności współdziałania operacyjnego sił zbrojnych Ukrainy, USA oraz innych krajów sojuszniczych i partnerskich.

d3oix44

Poza personelem z USA i Ukrainy w ćwiczeniach Rapid Trident 17 uczestniczą także żołnierze z Bułgarii, Estonii, Gruzji, Kanady, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Polski, Rumunii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Zobacz także: Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

d3oix44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oix44
Więcej tematów