Trwa ładowanie...
dnw2c6a

Ćwiczenia ukraińskiego lotnictwa. Siły powietrzne postawione w stan gotowości bojowej

Ukraińskie jednostki sił powietrznych postawione w stan gotowości bojowej w związku z manewrami Nieugięta Stabilność 2017. Na ćwiczenia z udziałem sił powietrznych wezwano rezerwistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Ukrainie rozpoczęły się manewry sił powietrznych. Lotnictwo postawione w stan gotowości bojowej, wezwano rezerwistów
Na Ukrainie rozpoczęły się manewry sił powietrznych. Lotnictwo postawione w stan gotowości bojowej, wezwano rezerwistów (PAP/EPA, Fot: ITAR-TASS/Vladimir Smirnov)
dnw2c6a

Resort przekazał, że działania te mają na celu sprawdzenie "możliwości jednostek wojskowych do zorganizowanego przyjęcia składu osobowego rezerwy oraz jej wszechstronnego zaopatrzenia".

W kontekście manewrów Nieugięta Stabilność 2017 ministerstwo obrony Ukrainy wydało komunikat, w którym przypomniało o odpowiedzialności prawnej za robienie zdjęć obiektom i sprzętowi wojskowemu. "Informujemy także, że bezzałogowe statki powietrzne, które pojawią się w rejonie manewrów, nad jednostkami wojskowymi i poligonami, będą zestrzeliwane. Osoby kierujące takimi statkami zostaną zatrzymane i pociągnięte do odpowiedzialności" - napisano.

Z kolei w ośrodku szkolenia bojowego ukraińskich wojsk lądowych w Jaworowie koło Lwowa odbywają się międzynarodowe manewry Rapid Trident 17 z udziałem około 1800 żołnierzy z 14 państw. Ćwiczenia mają potrwać do 23 września.

dnw2c6a

Odbywające się co roku w Jaworowie ćwiczenia Rapid Trident służą umacnianiu zdolności współdziałania operacyjnego sił zbrojnych Ukrainy, USA oraz innych krajów sojuszniczych i partnerskich.

Poza personelem z USA i Ukrainy w ćwiczeniach Rapid Trident 17 uczestniczą także żołnierze z Bułgarii, Estonii, Gruzji, Kanady, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Polski, Rumunii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Zobacz także: Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

dnw2c6a

Podziel się opinią

Share
dnw2c6a
dnw2c6a
Więcej tematów