Trwa ładowanie...
d2bddmx

Ćwiąkalski: krytyka sędzi Piwnik ws. "obcinaczy palców" to demagogia

Krytyka Jarosława Kaczyńskiego pod adresem sędzi Barbary Piwnik za jej decyzję w sprawie aresztu dla członków tzw. gangu obcinaczy palców to demagogia i personalny atak - ocenia minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Wypowiadanie się w taki sposób o sędzi jest dla mnie niedopuszczalne - dodał.

d2bddmx
d2bddmx

Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że podejrzani, którym uchylono areszt to nie obcinacze palców. Wyjaśnił, że są to wprawdzie osoby związane z tą grupą, ale nie mające nic wspólnego z uszkodzeniami ciała.

W ubiegłym tygodniu były premier, lider PiS J. Kaczyński za oburzające uznał okoliczności zwolnienia z aresztu groźnych przestępców przez sędzię Piwnik. Przez kilka dni media donosiły, że chodzi o groźny gang "obcinaczy palców", którego członkowie, decyzją sądu, wyszli z aresztu. Sama sędzia Piwnik uznała, że Kaczyński krytykując ją za zwolnienie z aresztu, był "zapewne celowo wprowadzany w błąd".

Jest to czysta demagogia ze strony pana Kaczyńskiego i mówi najzwyczajniej nieprawdę - powiedział szef resortu sprawiedliwości.

A w ogóle wypowiadanie się w taki sposób o sędzi jest dla mnie niedopuszczalne. Można niewątpliwie być niezadowolonym z orzeczeń sądowych, można krytykować te orzeczenia, ale merytorycznie, natomiast tutaj obserwuję wyraźny atak personalny - dodał.

W jego ocenie, wypowiedzi Kaczyńskiego to przejaw lekceważącego wypowiadania się o sądach, sędziach, Trybunale Konstytucyjnym. To nie jest po prostu mój styl - powiedział Ćwiąkalski i dodał, że w cywilizowanym społeczeństwie i ważny jest sposób i język krytyki.

d2bddmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bddmx
Więcej tematów