Trwa ładowanie...
ycipk-tz9anm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Cukrzyca, jabłka" i drinki - poseł za kółkiem oskarżony

O kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oskarżyła małopolskiego posła (wówczas PiS) Marka Łatasa Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Oskarżony przyznał się do zarzucanego czynu - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Sławomir Mielniczuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Cukrzyca, jabłka" i drinki - poseł za kółkiem oskarżony
(PAP)
ycipk-tz9anm

Policjanci zatrzymali posła do kontroli drogowej 25 marca koło Chęcin (Świętokrzyskie). Kontrola wykazała, że był pod wpływem alkoholu. Według Mielniczuka parlamentarzysta nie zasłaniał się immunitetem podczas kontroli, a potem sam się go zrzekł. W przedstawionym mu zarzucie napisano, że miał około 0,7 promila alkoholu we krwi.

Rzecznik prokuratury powiedział, że poseł wyjaśnił w śledztwie, iż poprzedniego dnia pił alkohol i wsiadł za kierownicę nie mając świadomości, że nadal jest pod jego wpływem. Akt oskarżenia pod koniec sierpnia został skierowany do Sądu Rejonowego w Kielcach. Posłowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Poseł nie chciał w piątek rozmawiać na temat incydentu. Oznajmił, że wszystko powiedział prokuratorowi, a także w marcu dziennikarzom.

ycipk-tz9anm

Rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że Łatas w marcu został zawieszony w klubie i w partii.

- Bardzo nam przykro, ale osoba, która dopuściła się złamania prawa, nie może być członkiem zarówno naszego klubu, jak i partii - powiedział Błaszczak. Na pytanie, czy poseł zostanie teraz wykluczony z obu tych gremiów rzecznik odparł, że PiS poczeka na decyzję sądu.

Informację o tym, że Łatas jest posłem PiS nadal można znaleźć na stronach internetowych tej partii oraz Sejmu.

Małopolski poseł 25 marca został zatrzymany do kontroli drogowej koło Chęcin (Świętokrzyskie). Policja stwierdziła w jego organizmie od 0,6 do 0,7 promila alkoholu. Jak wyjaśnił wówczas rzecznik świętokrzyskiej policji nadkom. Krzysztof Skorek, Łatas podczas zatrzymania nie ujawnił patrolowi, że jest parlamentarzystą; fakt, iż jest on osobą, którą przed odpowiedzialnością karną chroni immunitet, został ujawniony dopiero później. Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód wystąpiła z wnioskiem o uchylenie posłowi immunitetu. Łatas sam zrzekł się immunitetu.

ycipk-tz9anm

Prezes PiS Jarosław Kaczyński komentując sprawę Łatasa powiedział w marcu, że jego partia nie toleruje tego rodzaju zachowań. - Jeżdżenie pod wpływem alkoholu jest dzisiaj przestępstwem; będą z tego wyciągnięte najdalej idące wnioski - oświadczył.

Łatas tłumaczył wówczas, że został zatrzymany do rutynowej kontroli - nie przekroczył dozwolonej prędkości. Poseł ma także zastrzeżenia do samego badania. - Nie byłem świadomy, że mogłem poddać się kontroli krwi. Wynik mógłby być wtedy bardziej miarodajny - zaznaczył.

W TVN24 Łatas tłumaczył się, że jest chory, ma cukrzycę i zjadł po drodze kilka jabłek. - Dzień wcześniej wypiłem może ze dwa drinki wieczorem - przyznał.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-tz9anm

ycipk-tz9anm
ycipk-tz9anm