Trwa ładowanie...

Córka byłego premiera Rosji Gajdara zastępczynią Saakaszwilego w Odessie

Szef odeskiej administracji obwodowej na południu Ukrainy, były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapowiedział, że jego zastępczynią będzie związana z rosyjską opozycją demokratyczną Maria Gajdar, córka byłego premiera Rosji, Jegora Gajdara.

Share
Córka byłego premiera Rosji Gajdara zastępczynią Saakaszwilego w Odessie
Źródło: Wikimedia Commons / Public Domain, Fot: Oleg Kozyrev
d1dem5p

Saakaszwili zwrócił się do prezydenta Petra Poroszenki o nadanie jej ukraińskiego obywatelstwa. Jeśli szef państwa zaakceptuje tę prośbę, Marina Gajdar będzie zajmowała się w Odessie i obwodzie sferą socjalną.

- Na Odessę patrzy dziś cała Ukraina, Europa i cała Rosja. Sukces zmian w Odessie wpłynie na sytuację na świecie. Chciałabym, by Ukraińcy wiedzieli, że naród rosyjski to nie tylko rząd. W Rosji są ludzie, którzy patrzą na Ukrainę z nadzieją - mówiła Gajdar na wspólnej konferencji prasowej z byłym prezydentem Gruzji.

d1dem5p

33-letnia Maria Gajdar jest córką zmarłego w grudniu 2009 roku Jegora Gajdara, wybitnego ekonomisty i polityka, architekta reform wolnorynkowych w Rosji w latach 90. ubiegłego wieku, pełniącego obowiązki pierwszego premiera w pokomunistycznej Rosji w 1992 roku. Była wicegubernatorem obwodu kirowskiego i dziennikarką radia "Echo Moskwy".

Saakaszwili jest szefem państwowej administracji obwodowej w Odessie od końca maja bieżącego roku.

d1dem5p

Podziel się opinią

Share
d1dem5p
d1dem5p
Więcej tematów