Trwa ładowanie...

Coca-Cola chce stworzyć napój z marihuaną

Jak donosi kanadyjska stacja telewizyjna BNN Bloomberg, koncern Coca-Cola ma zamiar wprowadzić na rynek napój zawierający marihuanę. W tym celu trwają rozmowy na temat współpracy z Aurora Cannabis, licencjonowanym producentem marihuany w Kanadzie.

Share
Coca-Cola chce stworzyć napój z marihuaną
Źródło: East News/Flickr
d2o5xj3

Według telewizji nie doszło jeszcze do ustalenia szczegółów i finalizacji transakcji. Coca-Cola na razie odmawia komentarza w tej sprawie, ale zaznacza, że bacznie obserwuje rynek napojów z dodatkiem konopi. - Wraz z wieloma innymi producentami napojów uważnie przyglądamy się rozwojowi nie-psychoaktywnego cannabidiolu jako składnika funkcjonalnych napojów wellness na całym świecie - pisze firma w oświadczeniu.

Cannabidol to składnik konopi indyjskiej. Swoim działaniem pomaga łagodzić stany zapalne, bóle i skurcze. Nie wywołuje efektów psychoaktywnych. Nowy napój Coca-Coli ma właśnie łagodzić ból i nie funkcjonować jako substancja odurzająca.

Coca-Cola może być pierwszą firmą nieodpowiadającą za napoje z alkoholem, która stworzy napój na bazie marihuany. W sierpniu pojawiła się informacja, że koncern Heinekena wyprodukował pod nazwą Lauganitas Hi-Fi Tops napój z dodatkiem THC i cannabidolu, nazywany "chmielową wodą gazowaną". Można go kupić w Kalifornii za około osiem dolarów. Kilka miesięcy wcześniej Constellation Brands (producent piwa Corona) zainwestował cztery miliardy dolarów w Canopy Growth, a producenci piwa Molson Coors Brewing będą oferować napoje z konopi indyjskich w Hydropothecary.

Coca-Cola na światowym rynku działa od 1886 roku. Napój jest tworzony na bazie liści koki i orzechów koli. Jest jednym z symboli kultury masowej XX wieku.

d2o5xj3

Podziel się opinią

Share
d2o5xj3
d2o5xj3
Więcej tematów