Trwa ładowanie...
d1ogd1z
Co warszawiacy sądzą o nowym meczecie? Zobacz naszą sondę
Michał Fabisiak

Co warszawiacy sądzą o nowym meczecie? Zobacz naszą sondę

Warszawiacy z którymi rozmawiała Wirtualna Polska krytycznie oceniają incydent do którego doszło w nowym meczecie na stołecznej Ochocie. - Głupota. To słowo najlepiej opisuje zachowanie tej osoby. W ten sposób na pewno nie odniesiemy żadnych korzyści, a możemy tylko rozdrażnić muzułmanów. Uważam, że było to pokazanie szczeniackiej siły - tłumaczy WP mężczyzna pracujący w pobliżu. Mieszkańców Warszawy zapytaliśmy także, co sądzą o budowie muzułmańskiej świątyni w ich mieście.
Share
d1ogd1z

Przypomnijmy, że w weekend nieznana kobieta weszła do wspomnianego meczetu i rozrzuciła w nim świńskie łby. Mięso wieprzowe wylądowało także na parkingu przed świątynią. Osoba, która dopuściła się tego incydentu została zarejestrowana przez kamerę monitoringu. Sprawą zajmuje się policja.

To nie pierwszy tego typu incydent w tym miejscu. Rok temu członkowie stowarzyszenia Polska Liga Obrony wysyłali do meczetu plasterki boczku w kopertach. Budowie świątyni, która trwała przez pięć lat, towarzyszyły również protesty mieszkańców dzielnicy i członków Stowarzyszenia Europy Przyszłości. Jesienią ubiegłego roku meczet został także ostrzelany z broni pneumatycznej.

d1ogd1z

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na warszawskiej Ochocie rozpoczął działalność tydzień temu. Budynek, który stanął przy rondzie Zesłańców Syberyjskich, postawiła Liga Muzułmańska w RP przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej. Ośrodek pełni funkcję siedziby Związku Wyznaniowego Ligi Muzułmańskiej. Znajduje się w nim sala modlitwy z zapleczem, sala wykładowa, sale dydaktyczne, sala wystawowa, sportowa oraz internetowa, biblioteka muzułmańska, przedszkole i sklepik. To już drugi meczet w Warszawie.

d1ogd1z

Podziel się opinią

Share
d1ogd1z
d1ogd1z
Więcej tematów