Trwa ładowanie...
dv5p3sb

Co trzeci Brytyjczyk kłamie w podaniu o pracę

Jedna trzecia Brytyjczyków oszukuje w swoich podaniach o pracę - wynika z opublikowanych w poniedziałek rezultatów badań przeprowadzonych przez firmę MORI.

dv5p3sb
dv5p3sb

Mijanie się z prawdą to zarówno małe kłamstewka dotyczące na przykład sposobów spędzania wolnego czasu, jak i poważne kłamstwa - przemilczanie kryminalnej przeszłości czy podawanie nieprawdziwych faktów dotyczących kariery zawodowej. Jak wynika z sondażu, 18% kłamców stwierdziło, że przesadzili w swoim CV, ponieważ... pracodawcy tego od nich oczekiwali. Większość przyznała też, że im się "upiekło" i kłamstwo przeszło niezauważone.

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że - jak twierdzi co trzeci pracownik działu kadr w Wlk. Brytanii - przyjmując nowych pracowników pracodawcy kierują się raczej instynktem niż znajomością faktów z życiorysu kandydata.

Ci, którzy w podaniach o pracę przemilczeli przestępczą przeszłość, to w większości mężczyźni. Ankieta wykazała, że wśród kłamiących kandydatów najwięcej jest osób poniżej 35 roku życia. (kar)

dv5p3sb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv5p3sb
Więcej tematów