Trwa ładowanie...
23-01-2015 13:18

Co robić w czasie ferii we Wrocławiu? Sprawdziliśmy ofertę na drugi tydzień zimowej przerwy

Powoli dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych dla uczniów z województwa dolnośląskiego. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze atrakcje czekają na tych, którzy spędzą zimową przerwę we Wrocławiu.

Co robić w czasie ferii we Wrocławiu? Sprawdziliśmy ofertę na drugi tydzień zimowej przerwyŹródło: Fotolia, fot: solotry
d2tj92r
d2tj92r

Od 26 stycznia rozpoczną się „drugie turnusy” zorganizowanych ferii w kilku Wrocław centrach i ośrodkach. Centrum Kultury Wrocław-Zachód oferuje tygodniowe zajęcia pod tytułem „Akademia Małych Mistrzów” – podczas nich dzieci wezmą udział w warsztatach teatralnych oraz plastycznych, a także w kursach i pogadankach pogłębiających ich wiedzę z różnych dziedzin. Zajęcia trwać będą od 26 do 30 stycznia od 10.00 do 13.00. Koszt tygodniowego uczestnictwa w zajęciach to 50 zł.

Od 26 do 30 stycznia potrwają także zajęcia w klubie Formaty pod hasłem „Wszyscy jesteśmy aktorami”. Tam dzieci uczestniczyć będą w warsztatach teatralnych oraz zajęciach taneczno-ruchowych. Przewidywane jest także wyjście do kina. Koszt tygodniowego „turnusu” to 90 zł. Na drugi tydzień ferii zajęcia zorganizowane odbędą się także w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” – koszt turnusu do 260 zł. Każdego dnia dzieci będą brały udział w grach i zabawach ruchowych i umysłowych, a także odbędą kilkugodzinną wycieczkę.

Na zimowe półkolonie zaprasza także Centrum Kultury „Agora” oraz Wrocławski Klub „Anima”. W „Agorze” podczas pięciodniowych zajęć i wycieczek dzieci poznają historię i kulturę Turcji, a turnus zostanie zakończony balem przebierańców utrzymanym w klimacie orientalnym. Koszt turnusu to 110 zł. „Anima” przygotowała zaś serię warsztatów plastycznych, tanecznych oraz językowych. Tygodniowy karnet kosztuje 150 zł łącznie z codziennym ciepłym posiłkiem dla dzieci.

Od 26 stycznia na tygodniowy turnus zaprasza również Centrum Poznawcze Hali Stulecia. Pod hasłem „Architektura filmu” dzieci poznają projektowanie filmowego świata, wezmą udział w licznych wycieczkach, a także będą mogły nauczyć się jazdy na łyżwach. Koszt tygodniowego turnusu to 400 zł, w cenę wliczone są posiłki. Natomiast 450 zł kosztuje tygodniowy turnus zabaw we wrocławskim Aquaparku, podczas którego najmłodsi będą mogli nauczyć się różnych stylów pływania.

Aktywne półkolonie w drugim tygodniu ferii odbędą się również na torze wyścigów konnych na Partynicach, na ścianie wspinaczkowej „Zerwa” oraz w szkole podstawowej nr 71 przy Podwalu.

Dokładne informacje o ofercie ośrodków i placówek kulturalnych i wolnych miejscach znaleźć można na ich stronach internetowych lub na portalu miasta Wrocławia.

d2tj92r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tj92r
Więcej tematów