Trwa ładowanie...
d1kkd40

Co powie Sulik?

Sejmowa komisja śledcza, wyjaśniająca tak zwaną aferę Rywina, rozpoczęła przesłuchiwanie kolejnego świadka - Bolesława Sulika, byłego przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecnego członka Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej.

d1kkd40
d1kkd40

Wniosek o przesłuchanie Sulika pojawił się po tym jak prezes Telewizji Polskiej Robert Kwiatkowski zeznał, że właśnie od Sulika dowiedział się o nagraniu rozmowy Rywin - Michnik i poruszanych podczas niej wątkach. Miało to miejsce na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Wcześniej prezes TVP mówił przed komisją, że o aferze Rywina dowiedział się z tekstu w "Gazecie Wyborczej", który ukazał się 27 grudnia.

Sulik według relacji Kwiatkowskiego mówił, że nagranie rozmowy zrobiło na nim kolosalne wrażenie i wskazywał, że według Rywina Kwiatkowski dąży do prywatyzacji "dwójki".

Natomiast wiceprezes Agory Piotr Niemczycki powiedział przed komisją śledczą, że Bolesław Sulik był pierwszą osobą spoza Agory, która przesłuchała nagranie rozmowy Adama Michnika z Lwem Rywinem. Jak stwierdził Niemczycki Sulik chciał potwierdzić u źródła krążące po Warszawie plotki na temat korupcyjnej propozycji Rywina wobec Agory.(ck)

d1kkd40
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kkd40
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj