Trwa ładowanie...
dmwuoep

Co najmniej 50 bocianów spędzi zimę w Przemyślu

Co najmniej 50 bocianów, które nie odleciały do Afryki, najbliższą zimę spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (Podkarpackie). Ośrodek przygotowuje się już do akcji "Pomóż bocianom przetrwać zimę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co najmniej 50 bocianów spędzi zimę w Przemyślu
(WP.PL, Fot: Internauta Rysiek16t)
dmwuoep

- Do krajów zimowania nie odleciały bociany ze złamanymi skrzydłami, poturbowane upadkiem z gniazd, ofiary kłusowników lub osobniki niedożywione - powiedział we wtorek lekarz weterynarii ośrodka Radosław Fedaczyński.

Według niego do grupy prawie 50 ptaków w najbliższych tygodniach może dołączyć nawet 20 bocianów, które pozostały w Polsce z różnych powodów. - Do Przemyśla przywożone są ptaki głównie z woj. podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego - dodał weterynarz.

Działający jako fundacja ośrodek apeluje o pomoc dla ptaków. Akcja "Pomóż bocianom przetrwać zimę" adresowana jest zarówno do mieszkańców Przemyśla i okolicznych miejscowości, jak i mieszkańców regionu i kraju.

dmwuoep

- Mamy wiele potrzeb. Dziennie nasi podopieczni zjadają prawie 30 kilogramów surowego mięsa. Trzeba także sporo słomy i siana na legowiska - zauważył Fedaczyński.

Przemyski ośrodek działa od początku lat 90. Są tam leczone ptaki i inne zwierzęta głównie z Podkarpacia lub sąsiednich regionów.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów