Trwa ładowanie...

Co najmniej 50 bocianów spędzi zimę w Przemyślu

Co najmniej 50 bocianów, które nie odleciały do Afryki, najbliższą zimę spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (Podkarpackie). Ośrodek przygotowuje się już do akcji "Pomóż bocianom przetrwać zimę".

Co najmniej 50 bocianów spędzi zimę w PrzemyśluŹródło: WP.PL, fot: Internauta Rysiek16t
d1f1kx5
d1f1kx5

- Do krajów zimowania nie odleciały bociany ze złamanymi skrzydłami, poturbowane upadkiem z gniazd, ofiary kłusowników lub osobniki niedożywione - powiedział we wtorek lekarz weterynarii ośrodka Radosław Fedaczyński.

Według niego do grupy prawie 50 ptaków w najbliższych tygodniach może dołączyć nawet 20 bocianów, które pozostały w Polsce z różnych powodów. - Do Przemyśla przywożone są ptaki głównie z woj. podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego - dodał weterynarz.

Działający jako fundacja ośrodek apeluje o pomoc dla ptaków. Akcja "Pomóż bocianom przetrwać zimę" adresowana jest zarówno do mieszkańców Przemyśla i okolicznych miejscowości, jak i mieszkańców regionu i kraju.

- Mamy wiele potrzeb. Dziennie nasi podopieczni zjadają prawie 30 kilogramów surowego mięsa. Trzeba także sporo słomy i siana na legowiska - zauważył Fedaczyński.

Przemyski ośrodek działa od początku lat 90. Są tam leczone ptaki i inne zwierzęta głównie z Podkarpacia lub sąsiednich regionów.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1f1kx5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1kx5
Więcej tematów