WP

Co najmniej 12 ofiar samobójczego zamachu IS w Bagdadzie

• Co najmniej 12 osób zginęło, a 22 zostały ranne w wyniku samobójczego zamachu
• Zamachowiec samobójca ubrany w kamizelkę z materiałami wybuchowymi wysadził się w powietrze przy bramie do szyickiej dzielnicy Bagdadu
• Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Co najmniej 12 osób zginęło, a 22 zostały ranne w wyniku samobójczego zamachu w szyickiej dzielnicy Bagdadu - poinformowali przedstawiciele władz Iraku. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie (IS).

Związana z dżihadystami z IS agencja Amak napisała, że zamachowiec samobójca ubrany w kamizelkę z materiałami wybuchowymi wysadził się w powietrze przy bramie do dzielnicy Chadimija, na północy miasta.

WP

3 lipca IS przeprowadziło w Bagdadzie jeden z najbardziej krwawych zamachów, do jakich doszło ostatnio w kraju. Zginęły 292 osoby, a 200 zostało rannych w dzielnicy handlowej, w której mieszkańcy robili zakupy z okazji święta Id al-Fitr, kończącego ramadan.

Pięć dni później 40 osób poniosło śmierć w ataku IS na szyickie mauzoleum w miejscowości Balad, położonej w odległości 93 km na północ od Bagdadu.

W wyniku ofensywy rozpoczętej w czerwcu 2014 roku IS zajęło spore części terytorium Iraku, ale w ostatnim czasie dżihadyści tracą terytoria. Siły rządowe przejęły kontrolę nad niektórymi z nich przy wsparciu z powietrza ze strony międzynarodowej koalicji dowodzonej przez USA oraz bojowników z lokalnych milicji i plemion. W ub. miesiącu irackie siły odbiły z rąk IS Faludżę, którą dżihadyści okupowali przez dwa lata.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP