Trwa ładowanie...
Donald Trump
11-02-2017 08:01

CNBC: Rosja rozważa przeniesienie Snowdena do Stanów Zjednoczonych

Rosja rozważa powrót Edwarda Snowdena do Stanów Zjednoczonych, by zyskać przychylność Trumpa. Do takich informacji dotarł amerykański wywiad – podaje CNBC.

CNBC: Rosja rozważa przeniesienie Snowdena do Stanów ZjednoczonychŹródło: EPA/PAP, fot: MICHAEL REYNOLDS
d3dfw45
d3dfw45

Przekazanie Edwarda Snowdena miałoby być prezentem dla Trumpa, który Snowdena nazwał "szpiegiem" i "zdrajcą", zasługującym na śmierć.

Starszy urzędnik z USA, który analizował szereg wrażliwych raportów wywiadowczych, w których znalazły się szczegóły obrad Rosjan, uważa, że przekazanie Snowdena Stanom Zjednoczonym jest jednym z wielu sposobów, żeby "wkraść się w laski" Trumpa.

Drugie źródło ze środowiska wywiadowczego potwierdziło, że wywiad zebrał materiały w formie rozmów i notatek Rosjan od momentu inauguracji Trumpa.

Co na to Snowden? Jego adwokat Ben Wizner w rozmowie z NBC News powiedział, że nie wie o żadnych planach przeniesienia Snowdena do Stanów Zjednoczonych. - Zespół zajmujący się sprawą Snowdena nie otrzymał żadnych sygnałów i nie ma powodu do ich rozważania – zaznaczył Wizner.

d3dfw45

Przypomnijmy, że Edward Snowden, poszukiwany przez władze USA pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych i szpiegostwa, na początku sierpnia 2013 otrzymał azyl tymczasowy w Rosji, a po roku prawo stałego pobytu. To były pracownik CIA. Ujawnił kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów NSA. Prasa informowała, że jest odpowiedzialny za największy wyciek danych informacji w historii USA.

d3dfw45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dfw45
Więcej tematów