Clinton szokuje wyborców. Porównuje się do Cersei Lannister z "Gry o Tron"

Niedoszła prezydent USA, Hillary Clinton, właśnie kończy książkę zatytułowaną "What happened" ("Co się stało"), która traktuje o jej w zeszłorocznej kampanii prezydenckiej. Pokusiła się nawet o kilka popkulturowych nawiązań, z których jedno przyciągnęło szczególną uwagę amerykańskich mediów. Była kontrkandydatka Trumpa porównuje się do... królowej Cersei z serialu "Gra o Tron".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hillary Clinton utożsamia się z bezduszną królową z serialu "Gra o Tron".
Hillary Clinton utożsamia się z bezduszną królową z serialu "Gra o Tron". (WP.PL, Fot: nn)
WP

Hillary Clinton widzi duże podobieństwo między tym jak traktowali ją zwolennicy Donalda Trumpa, a pochodem wstydu do jakiego była zmuszona królowa Cersei przez mieszkańców Królewskiej Przystani.

Tłumy na wiecach Trumpa wzywały do aresztowania mnie więcej razy niż mogłabym zliczyć - pisze w swojej książce Clinton - Krzyczeli - Winna! Winna! - niczym religijni fanatycy w "Grze o Tron" podczas marszu Cersei do Czerwonej Twierdzy.

Clinton nawiązuje w ten sposób do finału piątego sezonu popularnego serialu fantasy, w którym królowa Cersei jest zmuszona przez ortodoksyjną sektę do przejścia przez Królewską Przystań nago na oczach mieszkańców całego miasta, przy akompaniamencie krzyków tłumu: "Wstyd! Wstyd!"

WP

Dla fanów sagi nie będzie nowością informacja o tym, że Cersei nie należała do najmilszych i najłagodniejszych osób. Wręcz przeciwnie, jest jednym z najbardziej brutalnych i bezdusznych bohaterów w całym serialu. Tym bardziej dziwi porównanie Clinton, gdy weźmiemy pod uwagę, że wielu zwolenników żony byłego prezydenta USA, widziało ją w konfrontacji z Trumpem jako antagonistkę Cersei - Daenerys Targaryen.

Źródło: independent.co.uk

Polub WP Wiadomości
WP
WP