Trwa ładowanie...
dhpddox

Cisnęła dzieckiem. Pierwsza kobieta objęta tzw. "ustawą o bestiach"

Pierwsza kobieta, którą ma objąć tzw. "ustawa o bestiach", miałaby być izolowana po odsiedzeniu wyroku. Jest już wniosek w sprawie 27-letniej Eweliny C. skazanej za próbę zabójstwa niemowlęcia - podają "Wiadomości" TVP1. Za kilka miesięcy ma wyjść na wolność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cisnęła dzieckiem. Pierwsza kobieta objęta tzw. "ustawą o bestiach"
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dhpddox

Zakład karny dla kobiet w Lublińcu – oddział terapeutyczny. Wśród osadzonych jest Ewelina C. W 2008 roku przed apteką w Kielcach porwała z przypadkowego wózka kilkutygodniowe niemowlę i cisnęła nim o ziemię. Ledwie przeżyło.

Sąd uznał, że ciężarna wtedy kobieta, chcąc zabić cudze dziecko miała „ograniczony wpływ na swoje zachowanie”. Stąd nadzwyczajne złagodzenie kary i sześć lat więzienia.

Paweł Moczydłowski, kryminolog, nie ma jednak wątpliwości, że Ewelina C. w ogóle nie powinna była trafić do więzienia.

dhpddox

– Wszystkie lata, które spędziła z zakładzie karnym, są latami dla leczenia straconymi, wyrzuconymi pieniędzmi podatnika. Powinna się dawno znaleźć w zakładzie psychiatrycznym – powiedział Moczydłowski.

Do tej pory wpłynęło 21 wniosków

Kobieta nie okazuje skruchy, jest agresywna, zagraża innym. Według lekarzy ma bardzo silne zaburzenia psychiczne. Stąd wniosek dyrekcji więzienia do sądu o objęcie jej ustawą o niebezpiecznych przestępcach i izolację.

Do tej pory do sądów trafiły wnioski w sprawie objęcia szczególnym nadzorem 21 osób - w tym Mariusza Trynkiewicza.

dhpddox

Ustawa o nadzorze nad groźnymi przestępcami zaczęła obowiązywać 22 stycznia br. Dotyczy ona groźnych przestępców, u których podczas odbywania kary w systemie terapeutycznym występowały zaburzenia psychiczne, bądź preferencji seksualnych, które mają taki charakter, że "zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy" zagrożonego karą przynajmniej 10 lat więzienia.

* Źródła: "Wiadomości" TVP1, PAP*

dhpddox

Podziel się opinią

Share
dhpddox
dhpddox
Więcej tematów