Ciekawa oferta pracy. 60 dni bez wychodzenia z łóżka
Można zarobić 18 tys. euro. Wystarczy, że przejdziemy rekrutację, a następnie spędzimy 60 dni... w łóżku. Niecodzienną ofertę pracy zamieściło Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki.
Masz problemy z poniedziałkowym powrotem do pracy po weekendzie? Dźwięk budzika jest horrorem i jedyne, o czym marzysz, to pozostać w łóżku? Ta oferta pracy może być wybawieniem dla wielu osób, które czują coś podobnego.
Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki we współpracy z NASA poszukuje 12 osób, które spędzą 60 dni w łóżku - podaje portal Euronews. Kandydaci, którzy ukończą program, otrzymają 18 tys. euro.
Rozpoczęcie badania zaplanowano na jesień 2024 roku. Całe zaangażowanie czasowe uczestnika badania wynosi 88 dni, bo oprócz 60 dni w łóżku wszystko zaczyna się od przygotowań i wstępnych obserwacji w medycznym ośrodku Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki w Kolonii.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
20 lat Polski w Unii Europejskiej. Bilans zysków i strat
Kiedy poznajemy szczegóły badania, okazuje się, że praca w łóżku wcale nie musi być taka łatwa i przyjemna. Bo łóżko, w jakim będziemy przebywać przez 60 dni, będzie pochylone o 6 stopni głową w dół. Wszystko po to, żeby naśladować przepływ płynów, podobny do tego, jakiego doświadcza ludzkie ciało w przestrzeni kosmicznej.
Niemieccy naukowcy chcą w ten sposób odtworzyć warunki, w jakich astronauci mogą znaleźć się w kosmosie.
"Kiedy astronauci wracają na Ziemię, po wylądowaniu otrzymują natychmiastową opiekę - dedykowany zespół pomaga im w opuszczeniu kapsuły kosmicznej, zapewnia wsparcie i przeprowadza wstępne badania lekarskie. Co jednak, gdyby lądowanie miało miejsce na Księżycu lub Marsie? W takich przypadkach wstępna pomoc nie byłaby dostępna, pozostawiając podróżujących w kosmosie samym sobie. Scenariusz ten stwarza poważne wyzwania ze względu na potencjalne skutki dłuższych okresów spędzonych w mikrograwitacji, w tym zawroty głowy, potknięcia i inne problemy z koordynacją. To może zagrozić misji" - wyjaśnia Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki.
Kto może dołączy do projektu?
Jak wyjaśniają naukowcy, do pracy w łóżku mogą zgłaszać się osoby w wieku od 24 do 55 lat, o wzroście od 1,53 do 1,90 m oraz odpowiedniej wadze. BMI kandydata musi wynosić od 18 do 30. Chętni muszą także cieszyć się dobrym zdrowiem, nie palić tytoniu i dobrze znać język niemiecki.
Czytaj także:
Źródło: Euronews, dlr.de