Trwa ładowanie...
dpu3397

Ciąg dalszy rozruchów religijnych w Indiach

(AFP)
Już 290 osób zginęło w trwających od środy rozruchach religijnych w indyjskim stanie Gudżarat, choć w piątek władze wyprowadziły wojsko na ulice, a policja zaczęła strzelać do fanatyków urządzających pogromy.

Share
dpu3397

W najstraszniejszym z nich gromada 300 hinduistów spaliła żywcem 52 muzułmanów, mieszkańców dzielnicy nędzy w Ahmedabadzie, największym mieście Gudżaratu.

Władze stanu ogłosiły wprowadzenie stanu wyjątkowego oraz wysłały do tłumienia zamieszek dodatkowe jednostki żołnierzy. Policja rozpędziła również tłum podpalający budynki w mieście Radżkot.

W stanie Zachodni Bengal, brygady policyjne strzelały w powietrze, by rozpędzić ludzi, chcących doprowadzić do strajku w proteście przeciwko walkom w Gudżarat. W Radżastanie policja użyła gazu łzawiącego, przeciwko grupie ludzi, którzy obrzucali kamieniami zgromadzonych na modlitwie. W całych Indiach zmobilizowane zostały siły bezpieczeństwa, ale walk z ofiarami śmiertelnymi doszło na razie tylko w Gudżaracie.

Stanowy sekretarz spraw wewnętrznych Gudżaratu K. Nityanandan polecił policji strzelać bez ostrzeżenia do napastników i podpalaczy i zakomunikował, że ulice Ahmedabadu, liczącego 3,5 miliona mieszkańców, patroluje 900 żołnierzy.

Od czwartku aresztowano 1200 osób. Jednak policja nie daje sobie rady, bo liczne bandy fanatyków blokują ulice, przeszukują samochody, podpalają sklepy i domy i walczą między sobą.(IAR, PAP, aka, iza)

dpu3397
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpu3397
dpu3397
Więcej tematów