Ciąg dalszy badań katastrofy smoleńskiej. Specjaliści z USA stworzą wirtualny model Tu-154

Amerykańscy naukowcy z National Institute For Aviation Research pracują nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M. Prace mają pomóc podkomisji smoleńskiej w badaniach nad katastrofą z 10 kwietnia 2010 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykanie pozostaną w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie
Amerykanie pozostaną w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie (PAP)
WP

Pięciu naukowców pracuje w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, dowiedział się portal niezalezna.pl. Amerykanie mają dostęp do każdej części bliźniaczego samolotu.

Specjaliści przywieźli ze sobą pół tony profesjonalnego sprzętu, m.in. specjalne skanery, dzięki którym zostanie stworzony trójwymiarowy, wirtualny model samolotu.

WP

Jak podaje portal niezalezna.pl, Amerykanie pozostaną w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie, a efekty ich prac zostaną przekazane podkomisji smoleńskiej.
Praca naukowców ma umożliwić rekonstrukcję procesu rozpadu samolotu, w tym przemieszczenia się jego poszczególnych części.

ZOBACZ TAKŻE: Komentarz WP. "Dorośnijcie wreszcie!" Putin radzi Polakom w sprawie Smoleńska

National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas jest instytucją naukową zajmującą się tworzeniem tego typu modeli i symulacji wykorzystywanych m.in. w badaniu katastrof lotniczych.

WP

Źródło: niezalezna.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP