WP
Reuters

Chuck Norris wytacza proces za dowcipy o nim

Aktor i znawca sztuk walki Chuck Norris wytoczył w Nowym Jorku proces wydawnictwu Penguin za książkę, która wykorzystała jego znane nazwisko. Książka oparta została na satyrycznej liście faktów z życia Chucka Norrisa, które znaleźć można w Internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chuck Norris wytacza proces za dowcipy o nim
(wp.pl, Fot: Artur Balana)
WP

"Niektóre z tych 'faktów' są rasistowskie, sprośne i ukazują pana Norrisa jako zaangażowanego w nielegalne interesy. Pozwani przywłaszczają i wykorzystują sobie nazwisko pana Norrisa oraz jego wizerunek dla własnego zysku materialnego" - uzasadniono w pozwie.

"Prawdę o Chucku Norrisie: 400 faktów o najwspanialszym człowieku na świecie" wydaną przez Penguin spisał Ian Spector. Książka opiera się na rozpowszechnianych od 2005 r. w Sieci dowcipach o wielkim superbohaterze o niezwykłych zdolnościach. Zawiera np. takie anegdoty: "Chuck Norris nie śpi. On czuwa" albo "Łzy Chucka leczą raka! Niestety Chuck nigdy nie zapłakał".

Chuck Norris, prawdziwe imię i nazwisko Carlos Ray Norris, wyznaje, że wszystko, co wiąże się z jego nazwiskiem, jest chronione prawnie.

WP

Tłum. Andrzej Kędzierawski

Polub WP Wiadomości
WP
WP