Trwa ładowanie...
d1hqnmi

Chorwacja. Pojechał z rodziną na wakacje, przepraszał za rodaków

To miały być cudowne wakacje w Chorwacji. Plaża, morze... i jeden szczegół, który rodzinę pana Leszka wprawił w osłupienie. "J***ć Hajduk", "Torcida Omiš to c***e" - takie napisy przywitały naszego czytelnika. O całym zdarzeniu opowiedział redakcji Dziejesię.
Share
Chorwacja. Pojechał z rodziną na wakacje, przepraszał za rodaków
Chorwacja. Pojechał z rodziną na wakacje, przepraszał za rodakówŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Leszek
d1hqnmi

Pan Leszek wraz z rodziną wybrał się na wczasy do Chorwacji.

Chorwacja. "Przystanek cały w wulgaryzmach"

"Jechaliśmy przez Dalmację. To dokładnie było w okolicach miejscowości Omiš. Może jakieś 30 kilometrów od Makarskiej. Jedziemy, a tu nagle widzimy polskie słowa" - tłumaczył mężczyzna.

d1hqnmi

Jak dodał, w pierwszej chwili nie dowierzał w to, co zobaczył. "Chorwacja Przystanek cały w wulgaryzmach. Po polsku. Wstyd" - podkreślił czytelnik WP.

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Chorwacja. "Przepraszałem gospodarzy"

Na zdjęciach przesłanych przez pana Leszka do redakcji Dziejesię widzimy obraźliwe hasła, adresowane po polsku w stosunku do chorwackiego klubu Hajduk Split. "J****ć Hajduk", "Torcida Omiš to ch****e" - właśnie takie wulgaryzmy znajdowały się na ścianach jednego z chorwackich przystanków autobusowych.

d1hqnmi

Jak podkreślił pan Leszek, taka sytuacja przydarzyła mu się pierwszy raz. - Było mi bardzo wstyd. To wszystko widziała również moja 12-letnia córka - tłumaczył nasz czytelnik.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Chorwacja. Wulgarne graffiti

- Ta sytuacja nie dawała mi spokoju. Przepraszałem za to naszych gospodarzy. Podkreślę, wstyd mi za takie zachowanie naszych rodaków - zaznaczył pan Leszek.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja związana z Chorwacją. Kilka dni temu opisywaliśmy sytuację, w której turyści z Polski również pozostawili po sobie graffiti z wulgaryzmami.

Jeżeli również byliście świadkami wandalizmu, lub skandalicznego zachowania naszych rodaków za granicą, dajcie nam znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia oraz nagrania!

d1hqnmi

Podziel się opinią

Share
d1hqnmi
d1hqnmi
Więcej tematów