Trwa ładowanie...
d464o06

Dramatyczne chwile na wakacjach. Polacy ratowali turystów w Chorwacji

Scen jak z filmu na wakacjach w Chorwacji. W trakcie rejsu wzmógł się wiatr, a fale sięgały 5 metrów. Okazało się, że załoga nie wie, co robić. Wybuchła panika. Sytuację ratowali pasażerowie z Dolnego Śląska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacyjny rejs mógł zakończyć się dramatem
Wakacyjny rejs mógł zakończyć się dramatem (East News)
d464o06

Jak relacjonuje "Gazecie Wrocławskiej" po powrocie do Polski Maria Piszko, która tam była, rejs odbywał się w czerwcu z miejscowości Zaostrog na wyspę Korczula. Początkowo była piękna pogoda. Dramat rozegrał się w drodze powrotnej.

Popołudniu pojawił się silny wiatr i wysokie fale - opowiada. Okazało się, że załoga prowadząca jednostkę jest kompletnie niedoświadczona i nie wiedziała, jak się zachować w tej sytuacji. Kapitan miał zaledwie 22 lata.

Na statku byli jeszcze Słowacy, spora grupa pielgrzymów z Krakowa oraz jeszcze kilku obcokrajowców.

d464o06

Mocne fale zniszczyły mostek kapitański i pulpit sterowniczy, koło sterownicze zostało wyrwane, a odłamki szkła poraniły 22-latka - czytamy w gazecie. Poza tym zaczęły się problemy z silnikiem.

Polka opowiada, że zimną krew zachowało dwóch Polaków z Dolnego Śląska, Jakub Fedorowicz i jego brat, Tomasz. Reszta pasażerów wpadała powoli w panikę, a oni zaczęli szukać kamizelek ratunkowych. Jakub Fedorowicz przyznaje, że sam zadzwonił na 112, krzycząc "Mayday Mayday" i podając nazwę łodzi.

- Moja pięcioletnia córka do tej pory płacze, kiedy komuś o tym opowiadamy - mówi mężczyzna.

Na łódce działy się sceny jak z filmu - ktoś zemdlał, zakonnica i księża intonowali modlitwy, dzieci piszczały i płakały.

d464o06

W pewnym momencie przyleciał helikopter, a pomocy udzieliła załoga innego statku. Wszyscy zostali ewakuowani.

Firma "Felun Jedan" z Gradaca oferująca turystyczne rejsy w Chorwacji pasażerom, którzy przeżyli dramat, zaproponowała rakiję i oliwę w ramach rekompensaty. Potem jednak się z tego wycofała, a zamiast tego oferowała nocny rejs statkiem. Nikt się na to nie zgodził.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d464o06

Zobacz także: Śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ziobro mówi o „bezwzględnym dożywociu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wrocławska

d464o06

Podziel się opinią

Share

d464o06

d464o06
Więcej tematów