ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

Chmura fosforanów nie zagraża mieszkańcom Podkarpacia

Chmura fosforanów, która powstała w wyniku katastrofy kolejowej w okolicach Lwowa na Ukrainie, nie zagraża mieszkańcom Podkarpacia - poinformował rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, Krzysztof Rokosz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2h00u8

Służby wojewody podkarpackiego stale monitorują kierunek wiatru i analizują prognozy meteorologiczne. Prowadzone są też systematyczne odczyty ze stacji pomiaru czystości powietrza w Przemyślu i w Rzeszowie. Nie stwierdzono podwyższonej zawartości zanieczyszczeń w powietrzu - powiedział Krzysztof Rokosz.

Sytuacja jest też stale nadzorowana przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego - dodał.

Rokosz, powołując się na rozmowę telefoniczną z polskimi służbami konsularnymi we Lwowie, podkreślił, że "nie ma informacji o tym, by w rejonie pożaru fosforu lub w obszarze skażonym chmurą fosforanów mogli się znaleźć Polacy".

ycipk-2h00u8

Nie ma również informacji o tym, by ktokolwiek z ludności cywilnej odniósł obrażenia w związku z wyciekiem i pożarem fosforu. Natomiast kilku ratowników ma poparzone drogi oddechowe - mówił rzecznik wojewody podkarpackiego.

Sytuacja na Ukrainie wraca do normy. We wtorek wczesnym popołudniem został przywrócony ruch kolejowy na trasach Lwów - Kijów i Lwów - Terespol. W rejonie wypadku pociągi jeżdżą po jednym torze. Natomiast ruch kołowy odbywa się bez przeszkód i ograniczeń.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h00u8

ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8