Trwa ładowanie...

Chłopczyk urodzony w 24 tygodniu ciąży wreszcie wychodzi ze szpitala. Przebywał w nim 365 dni

• Dziecko urodziło się w 24 tygodniu ciąży
• Chłopiec ważył 384 gramy
• Lekarze ze szpitala VCU Medical Center w Wirginii dawali mu 5 proc. szans na przeżycie

Share
Chłopczyk urodzony w 24 tygodniu ciąży wreszcie wychodzi ze szpitala. Przebywał w nim 365 dniŹródło: https://www.facebook.com/DanaArkell/
d2g6tzi

Wzruszeni rodzice, Dana Griffin-Graves i Arkell Graves nie kryją radości. Swoją historią podzielili się w mediach społecznościowych. Para od siedemnastu lat starała się o dziecko. W tym czasie adoptowali chłopca z sierocińca. Wcześniej Dana czterokrotnie nie donosiła ciąży.

Wiadomość o kolejnej bardzo ich ucieszyła. Niestety, w 24 tygodniu Dana poczuła się źle i trafiła do szpitala z powodu kłopotów z ciśnieniem. Lekarze podjęli decyzję o rozwiązaniu ciąży 17 tygodni przed terminem. Mały Kaleb urodził się w październiku 2015 r., a nie jak planowano w lutym 2016 r.

Wtedy zaczęła się walka o chłopca. Kaleb musiał przejść operację serca i przebywał kilka miesięcy w inkubatorze z powodu choroby płuc.

d2g6tzi

Aż 75 proc. wcześniaków przychodzi na świat po 32. tygodniu ciąży. Najpoważniejsze problemy występują u dzieci urodzonych wyjątkowo przedwcześnie. Wcześniaki są bardziej zagrożone powikłaniami zdrowotnymi w porównaniu z dziećmi donoszonymi. Bardzo często występują u nich problemy z płucami, które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć.

Szpital stał się ich drugim domem. Rodzice codziennie przez rok przebywali z Kalebem i walczyli o jego życie. Wreszcie, po roku, mogli we trójkę wrócić do domu. Dana i Arkell przez cały ten czas dokumentowali swoje przeżycia. Filmy nagrane z przygotowań na powitanie nowego członka rodziny i z drogi do domu stały się bardzo popularne w sieci.

d2g6tzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g6tzi
d2g6tzi
Więcej tematów