Trwa ładowanie...
Chłopaki też płaczą. Najlepsze zdjęcia tygodnia
Źródło: East News
  01-06-2018 12:44

  Chłopaki też płaczą. Najlepsze zdjęcia tygodnia

  Odpowiadając na potrzeby naszych czytelników, którzy narzekali na zbytnie rozpanoszenie się zwierząt w cotygodniowym przeglądzie najlepszych agencyjnych zdjęć, w tym tygodniu nie publikujemy żadnego. Równowaga w przyrodzie zostaje więc zachowana. A fotografie bez fauny, jak widać poniżej, też mogą być zjawiskowe.

  Na początek zdjęcie, które skruszyło serca nawet najgłośniej śmiejących się z wpadek bramkarza Liverpoolu w finale Ligi Mistrzów kibiców. Płaczący niemiecki golkiper Loris Karius tuż po gwizdku kończącym spotkanie Realu Madryt z Liverpoolem to widok, którego długo nie zapomnimy. Podobnie jak wszystkich bramek dla drużyny ze stolicy Hiszpanii, z których ta najładniejsza (przewrotka Garetha Bale'a), nie była winą Kariusa, ale na pewno emocjonalnie rozłożyła go na łopatki.

  Źródło: Forum

  Prezydent Andrzej Duda na zaproszenie szefa MON Mariusza Błaszczaka odwiedził wspólne manewry Wojsk Obrony Terytorialnej i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Na poligonie w Nowej Dębie odegrano scenariusz zwalczania oddziału terrorystycznego bez użycia ostrej amunicji, ale za to z pomocą dronów. I lornetek, jak widać na zdjęciu, chociaż z powodu huku i dymu łatwiej było zmrużyć oczy i osłonić się od promieni słonecznych dłonią.

  Źródło: East News

  Tymczasem w Spycimierzu, który jak co roku przeżywa oblężenie w okolicach Bożego Ciała, tworzono i zaprezentowano dywany kwiatowe. Po raz pierwszy święto Bożego Ciała uczczono w podobny sposób ponad 200 lat temu, a tradycję ustanowił ówczesny proboszcz wsi w województwie łódzkim. Dzieła lokalnej społeczności układane są na około dwukilometrowym odcinku trasy, którą przechodzi procesja eucharystyczna.

  Źródło: East News

  Na poniższym zdjęciu z kolei artyzmu za grosz - to, co wygląda, jak artysta pracujący na swoim płótnem, w rzeczywistości jest rozprowadzaniem pod gołym niebem pieprzu czarnego i pozostawieniem go do wyschnięcia w palącym słońcu. Fotografia została wykonana za pomocą drona przez Justina Motta.

  Źródło: East News

  I na zakończenie jeszcze jedno zdjęcie z związane z uroczystością Corpus Christi - tym razem w peruwiańskim Cuzco. I to chyba tyle, co można napisać o tej fotografii - może poza tym, że dymiło nieco mniej niż na poligonie w Nowej Dębie.

  Źródło: Getty Images

  Komentarze

  Trwa ładowanie
  .
  .
  .

  Podziel się opinią

  Więcej tematów