Trwa ładowanie...
d2bebx5

Chlebowski: w PO nie ma konfliktu, zmiany były potrzebne

Nie ma konfliktu w Platformie Obywatelskiej. W tej chwili mamy do czynienia z potrzebnymi zmianami władz, zgodnie z rekomendacją premiera - powiedział gość "Sygnałów Dnia" Zbigniew Chlebowski.

Share
d2bebx5

"Sygnały Dnia": Jest konflikt w Platformie Obywatelskiej, w mazowieckiej Platformie Obywatelskiej? We wtorek Hanna Gronkiewicz-Waltz została przewodniczącą Platformy na Mazowszu.

Zbigniew Chlebowski: Nie ma konfliktu. W Platformie Obywatelskiej w tej chwili mamy w kilku regionach do czynienia ze zmianami władz, zgodnie zresztą z rekomendacją premiera, który uznał, że ministrowie konstytucyjni nie powinni sprawować wysokich funkcji partyjnych, i dlatego w Platformie mazowieckiej dokonano zmiany. Jest to zmiana, oczywiście, czasowa, dlatego że w 2010 roku odbywają się wybory we wszystkich strukturach Platformy Obywatelskiej. Na ten czas Hanna Gronkiewicz-Waltz została szefową regionu.

Co dalej z ustawą medialną, panie przewodniczący? Czy te prace trwają? Słyszeliśmy, że miał być powołany zespół, który się będzie zajmował nową ustawą. Zespół został powołany?

- Zespół nie został powołany, ale prace i rozmowy są bardzo intensywne. My rozmawiamy o poparciu dla tej ustawy i z naszym koalicjantem, ale również z klubem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mam nadzieję, że te najważniejsze kwestie dotyczące licencji programowej, misji publicznej, funduszu, z którego będą finansowane programy misyjne, nowa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, likwidacja abonamentu, wydaje się, że to są rzeczy, które nas zbliżają z lewicą do ostatecznego kształtu ustawy.

Kiedy mogłoby nastąpić trafienie tej ustawy do Laski Marszałkowskiej? Jaki to jest okres? Dwa, trzy miesiące, pół roku?

- Uważam, że to jest kwestia najbliższych tygodni, żeby projekt był gotowy, żeby parlament mógł się nim zająć. Wydaje się, że to jest kwestia kilku najbliższych tygodni.

d2bebx5

Podziel się opinią

Share
d2bebx5
d2bebx5
Więcej tematów