Trwa ładowanie...
dv7zq4s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Chiny: odzyskano od łapowników majątek wart ponad 6 mld dolarów

Władze Chin odzyskały od urzędników i działaczy politycznych zagarnięty w formie łapówek państwowy majątek wartości 38,7 mld juanów (6,2 mld dolarów) - podał oficjalny chiński dziennik "Renmin Ribao", powołując się na partyjną komisję antykorupcyjną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac Tiananmen
Plac Tiananmen (AFP, Fot: Ed Jones)
dv7zq4s

Według niej skorumpowani przedstawiciele władz musieli zwrócić państwu nieruchomości i inne aktywa majątkowe. Podana kwota dotyczy okresu między konferencją przywódców partyjnych w sprawie walki z nadużyciami w listopadzie 2012 roku i czerwcem bieżącego roku.

W ramach tej samej akcji egzekwuje się zaległe podatki od osób i firm, którym bezprawnie udzielano ulg fiskalnych.

Po objęciu władzy pod koniec 2012 roku prezydent Chin Xi Jinping zadeklarował zdecydowaną walkę z korupcją i ściganie z równą energią zarówno zaangażowanych w ten proceder wpływowych "tygrysów" jak też drobniejszych "much" - pisze agencja Reutera.

dv7zq4s

Podziel się opinią

Share

dv7zq4s

dv7zq4s
Więcej tematów