Trwa ładowanie...
d3zxtin

Chiny: katastrofa w kopalni. Dziewięciu górników nie żyje

Jak podała chińska agencja prasowa Xinhua, w niewielkiej kopalni węgla kamiennego w północno-wschodniej części kraju doszło do eksplozji gazu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co roku w katastrofach górniczych w Chinach ginie około 1000 osób
Co roku w katastrofach górniczych w Chinach ginie około 1000 osób (Shutterstock.com)
d3zxtin

Nie żyje dziewięciu górników, a kolejny dziewięciu pozostaje uwięzionych pod ziemią. Ośmiu innych górników trafiło do szpitala.

Wypadek miał miejsce w szybie kopalni Yuchen w mieście Cisi (Jixi). Na razie nie podano, jaka była przyczyna eksplozji.

Do wybuchu doszło kilka dni po ogłoszeniu przez chińskich władz nowych kontroli bezpieczeństwa w kopalniach i zakładach chemicznych.

d3zxtin

Chiny są największym producentem węgla na świecie i krajem, który zużywa najwięcej tego surowca. W tamtejszych kopalniach często dochodzi do wypadków, głównie ze względu na nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i redukcję kosztów, co czasami ma związek z korupcją w lokalnych władzach.

Co roku w katastrofach górniczych w Chinach ginie około 1000 osób. Liczba ta spadła w ciągu ostatniej dekady za sprawą podjętych w ostatnich latach działań. Poprawiono warunki bezpieczeństwa i zdecydowano o zamknięciu małych, bardziej niebezpiecznych kopalń. Chińskie władze zapowiedziały też zamknięcie ponad 1000 przestarzałych zakładów wydobywczych.

d3zxtin

Podziel się opinią

Share

d3zxtin

d3zxtin
Więcej tematów