Trwa ładowanie...
d3nm96g
chiny

Chiny chcą zbudować laboratorium naukowe na orbicie

Chiny coraz bardziej intensywnie myślą o podboju Kosmosu. Do 2023 roku zamierzają uruchomić laboratorium naukowe, które będzie konkurować z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), zbudowaną przez agencje kosmiczne z USA, Japonii, Rosji, Kanady i Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny chcą podbić Kosmos
Chiny chcą podbić Kosmos (Getty Images)
d3nm96g

Stacja kosmiczna Chin

Chińczycy chcą mieć własną stację kosmiczną. Do 2023 roku zamierzają wybudować stację "Niebiański Pałac”, gdzie pracować będzie 6 osób. Będzie to miejsce testowe dla eksperymentów z astronomią i technologią. Chińskie laboratorium na orbicie ma być konkurencją dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zbudowanej przez USA, Japonię, Rosję, Kanadę i Europę.

Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna (CNSA) - na początku maja - uruchomiła już swoją najnowszą rakietę. Teraz Chińczycy myślą o budowie stacji kosmicznej. Będą na niej prowadzone badania dotyczące astronomii, technologii czy podróży kosmicznych.

d3nm96g

Jak donosi New York Posts, Prezydent Xi Jinping nadał priorytet programowi kosmicznemu Chin w celu wzmocnienia bezpieczeństwa narodowego. Choć Chiny twierdzą, że maja tylko pokojowe plany, związane se swoją obecnością w Kosmosie, niemniej przetestowały już pociski przeciw satelitom.

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zapowiada "wprowadzenie środków". Adam Bielan tłumaczy

d3nm96g

Podziel się opinią

Share
d3nm96g
d3nm96g
Więcej tematów