Trwa ładowanie...

Chiny chcą zbudować laboratorium naukowe na orbicie

Chiny coraz bardziej intensywnie myślą o podboju Kosmosu. Do 2023 roku zamierzają uruchomić laboratorium naukowe, które będzie konkurować z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), zbudowaną przez agencje kosmiczne z USA, Japonii, Rosji, Kanady i Europy.
Share
Chiny chcą podbić Kosmos
Chiny chcą podbić KosmosŹródło: Getty Images
d1k40ca

Stacja kosmiczna Chin

Chińczycy chcą mieć własną stację kosmiczną. Do 2023 roku zamierzają wybudować stację "Niebiański Pałac”, gdzie pracować będzie 6 osób. Będzie to miejsce testowe dla eksperymentów z astronomią i technologią. Chińskie laboratorium na orbicie ma być konkurencją dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zbudowanej przez USA, Japonię, Rosję, Kanadę i Europę.

Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna (CNSA) - na początku maja - uruchomiła już swoją najnowszą rakietę. Teraz Chińczycy myślą o budowie stacji kosmicznej. Będą na niej prowadzone badania dotyczące astronomii, technologii czy podróży kosmicznych.

d1k40ca

Jak donosi New York Posts, Prezydent Xi Jinping nadał priorytet programowi kosmicznemu Chin w celu wzmocnienia bezpieczeństwa narodowego. Choć Chiny twierdzą, że maja tylko pokojowe plany, związane se swoją obecnością w Kosmosie, niemniej przetestowały już pociski przeciw satelitom.

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zapowiada "wprowadzenie środków". Adam Bielan tłumaczy

d1k40ca

Podziel się opinią

Share
d1k40ca
d1k40ca
Więcej tematów