Trwa ładowanie...

Chiny chcą być mediatorem w dziele pojednania narodowego w Afganistanie

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi, przebywający z wizytą w Islamabadzie, zadeklarował czwartek, że jego kraj gotów jest - jeśli zostanie o to poproszony - pełnić rolę mediatora w procesie pojednania narodowego w Afganistanie.
Share
Chiny chcą być mediatorem w dziele pojednania narodowego w Afganistanie
Źródło: PAP/EPA, Fot: T MUGHAL
d1wc9wd

Mówiąc o "procesie pojednania narodowego między wszystkimi jego uczestnikami, w tym również talibami", szef chińskiej dyplomacji zapewnił: - Chiny są gotowe odgrywać konstruktywną rolę i ułatwiać w każdej chwili pojednanie wszystkim stronom, jeśli się o to zwrócą.

Pobyt Wang Yi w Pakistanie jest związany z przygotowaniami do mającej wkrótce nastąpić wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Islamabadzie.

Chiński minister powiedział, że Afganistan wkracza w ważny okres przemian po zakończeniu 1 stycznia misji ISAF i jego rząd pojednania narodowego potrzebuje pomocy i poparcia, a Chiny są gotowe udzielić rządowi afgańskiemu pomocy w dążeniu do pojednania, rozwoju gospodarczego oraz integracji regionalnej.

Wang Yi odwiedza Pakistan w zaledwie dwa tygodnie po wizycie, jaką prezydent USA Barack Obama złożył w tym samym regionie świata - w Indiach, gdzie podkreślał, jak wielką rolę w dziele odbudowy Afganistanu mogą odegrać Stany Zjednoczone wespół z Indiami.

d1wc9wd

Podziel się opinią

Share
d1wc9wd
d1wc9wd
Więcej tematów