Trwa ładowanie...
d4mb1m8
d4mb1m8
IAR

Chiński dziennik: Polacy, nie niszczcie pamiątek po Hitlerze!

Jeden z poczytnych pekińskich dzienników "Xin Jing Bao" opublikował komentarz poświęcony kontrowersjom wokół tak zwanego "dębu Hitlera" w Jaśle. Autor komentarza, który ukazał się także na kilku chińskich portalach, przestrzega przed pozbywaniem się historycznych symboli, nawet tych najbardziej bolesnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4mb1m8

Informacje o konflikcie wokół "dębu Hitlera", zasadzonego w Jaśle z okazji rocznicy urodzin przywódcy III Rzeszy, obiegły kilka dni temu chińską prasę. Pekiński dziennik "Xin Jing Bao" na stronie z komentarzami do bieżących wydarzeń zamieścił dziś obszerną analizę poświęconą kontrowersjom związanym z planami wycięcia dębu.

Autor komentarza - Shi Jia - wzywa w nim do zachowania drzewa jako pamiątki "tragedii, która nie powinna się była wydarzyć". Shi zwraca uwagę, że nie tylko Polacy borykają się z tego rodzaju przykrymi "pamiątkami przeszłości".

Autor artykułu w "Xin Jing Bao" odnosi się w wyraźny sposób do chińsko-japońskich problemów dotyczących wspólnej historii. W Chinach co jakiś czas powraca temat japońskich zbrodni z czasów II wojny światowej, podsycany przez antyjapońskie nastroje chińskiego społeczeństwa.

W tym kontekście autor komentarza apeluje o rozważne podejście do historii i jej symboli, które zamiast rozniecać nienawiść powinny pozostać przestrogą dla potomnych.

d4mb1m8

Podziel się opinią

Share
d4mb1m8
d4mb1m8
Więcej tematów