Trwa ładowanie...

Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Donalda Tuska. Dostała intratną posadę

Wielki powrót Beaty Nowosielskiej, byłej dyrektor jednego z departamentów w Ministerstwie Środowiska. Po tym jak media ujawniły jej kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych zrezygnowała z pracy w resorcie. Po kilku miesiącach dostała jednak kolejną intratną posadę: w powiązanej z ministerstwem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Donalda Tuska. Dostała intratną posadęŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0 PL)
d4cvgyl
d4cvgyl

"Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica" - taki wpis umieściła na stronie wydarzenia na Facebooku, utworzonej przez przeciwników byłego premiera "Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje", Beata Nowosielska, ówczesna dyrektorka jednego z departamentów w Ministerstwie Środowiska. To od niego zaczęła się afera, po której Nowosielska zrezygnowała ze stanowiska w resorcie.

Wkrótce okazało się, że nie jest to jedyny kontrowersyjny wpis ówczesnej urzędniczki resortu, w przeszłości kandydatki PiS w wyborach parlamentarnych i radnej PiS w warszawskiej Wesołej. Jak przypomina gazeta.pl w tej samej Radzie Dzielnicy zasiadała Krystyna Szyszko, żona ministra środowiska. To małżeństwo Szyszków rekomendowało Nowosielską w wyborach do Rady: "Polecamy Panią Beatę jako osobę, która odzwierciedla najlepsze cechy swojego pokolenia, cenimy w niej przede wszystkim dynamiczność i upór w dążeniu do celu". Resort nie miał innego wyjścia: "wyraził dezaprobatę" dla jej wpisu dotyczącego Donalda Tuska.

"Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - napisał rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha.

Nowosielska zrezygnowała z pracy w ministerstwie, a resort - w związku ze złożeniem przez nią wypowiedzenia - "wycofał wyznaczenie Pani Beaty Nowosielskiej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu".

d4cvgyl

Sprawa ucichła, a Beata Nowosielska otrzymała nową intratna pracę. Jak informuje serwis oko.press, pod koniec września została ona zatrudniona w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Nowosielska jest obecnie wicedyrektorem Biura Dyrektora Generalnego. Jednak, jak dowodzi oko.press, po planowanej reformie systemu ochrony środowiska, prawdopodobnie awansuje na wyższe stanowisko.

Źródło: gazeta.pl, oko.press

d4cvgyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cvgyl
Więcej tematów