Trwa ładowanie...

Chciał zabić 2-miesięcznego chłopca, bo za głośno płakał?

Zarzuty usiłowania zabójstwa i znęcania się nad 2-miesięcznym chłopcem usłyszał 26-latek z Łodzi. Prokuratura oskarża też matkę dziecka.

Share
Chciał zabić 2-miesięcznego chłopca, bo za głośno płakał?Źródło: WP.PL
d3vg3lh

Dwa miesiące koszmarnego sadyzmu

Matka 2-miesięcznego chłopca usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa przez zaniechanie oraz narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Śledztwo w sprawie próby zabicia dziecka prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście. Zawiadomienie złożył w piątek Ośrodek Pediatryczny przy ulicy Spornej w Łodzi po tym, jak do placówki przyjęty został chłopiec, przywieziony przez matkę na badania kontrolne. Niepokój lekarza wzbudził krwiak w obrębie oczodołu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niemowlęcia także złamania czaszki.

W sobotę prokuratura przesłuchuje zarówno matkę chłopca, jak i jej konkubenta (mieszkali razem kilka miesięcy). Prokurator Kopania poinformował, że mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa chłopca, za co grozi mu nawet dożywocie. Odpowie też za znęcanie się nad niemowlęciem, praktycznie od momentu jego przyjazdu ze szpitala do domu. Po przesłuchaniach śledczy zdecydują, czy wystąpią z wnioskiem lub wnioskami o areszt.

d3vg3lh

Gdy chciał uciszyć dziecko - uderzał w głowę

- Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Potwierdził fakt stosowania przemocy. Jak twierdzi, matka dziecka nie zajmowała się niemowlęciem w należyty sposób, dlatego też obowiązki w tym zakresie spoczywały na nim. Z jego relacji wynika, że stosowanie przemocy, uderzanie dziecka w głowę traktował jako sposób na uciszenie go gdy płakało - powiedział prokurator.

Podkreślił, że kobieta prawdopodobnie nie stosowała przemocy, ale wiedziała o zachowaniu partnera i ukrywała ten fakt - m.in. w szpitalu, podając inną przyczynę powstania obrażeń. - Nie ulega wątpliwości, że skala doznanych obrażeń jest duża. Z opinii biegłego wynika, że zarówno ostatni uraz jak i mechanizm powstania poszczególnych obrażeń stwarzały realne zagrożenie dla życia dziecka, uwzględniając jego wiek, zaledwie dwa miesiące i nie najlepszą kondycję (dziecko według mediów było wcześniakiem) - zaznaczył Krzysztof Kopania.

Tragiczne święta. Matka: krwiak powstał podczas snu

Z ustaleń śledczych wynika, że do najbardziej tragicznych wydarzeń doszło w minione święta. Wtedy partner kobiety pobił chłopca. - Zabezpieczyliśmy m.in. poduszkę na której znajdują się ślady biologiczne, to najprawdopodobniej krew chłopca. Będą przedmiotem wnikliwych badań - zaznaczył Kopania.

Prokurator przyznał, ze na razie nie wiadomo, jak fakt maltretowania i doznane obrażenia wpłyną na dziecko. - Obawiamy się, że konsekwencje mogą być o wiele dalej idące. Zwróciliśmy się do sądu, by podjął jak najszybciej decyzje dotyczące opieki nad dzieckiem - dodał.

Matka dziecka w rozmowie z lekarzem twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie samoistnie podczas snu.

d3vg3lh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vg3lh
d3vg3lh
Więcej tematów