Trwa ładowanie...
d2z85ir
d2z85ir

Chciał "strzelać do PiS-owców" - pół roku w zawieszeniu

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i kara 500 zł grzywny - taką karę orzekł Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju wobec Sebastiana W., który zamieścił w internecie film wzywający do strzelania do zwolenników PiS-u. O wyroku pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2z85ir

W czerwcu ubiegłego roku w internecie pojawił się filmik, na którym widać mężczyznę w kapturze, celującego przez okno do przechodzącej kobiety. Słychać okrzyki: "Ty PiS-ówo, wymorduję was wszystkich" - opisuje "GPC".

Materiał oburzył Krzysztofa Gadawskiego, mieszkańca Buska-Zdroju. - Działo się to w czasie, gdy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego aresztowali Roberta Frycza, autora strony Antykomor.pl, za rzekome wzywanie do nienawiści. Tu mieliśmy z kolei wyraźne wzywanie do mordowania PiS-owców - tłumaczy Gadawski. Mężczyzna powiadomił o sprawie ABW. Śledczy zajęli się filmikiem. Autorem skandalicznego materiału okazał się młody mieszkaniec Katowic.

Ostatecznie Sebastian W. został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 500 zł grzywny i przepadek sprzętu komputerowego. Orzeczenie jest nieprawomocne.

- Zszokowało mnie, że ten film zamieścił w maju 2010 r., czyli po katastrofie smoleńskiej, a nie usunął nawet po wydarzeniach w Łodzi, gdy zastrzelono Marka Rosiaka - mówi w rozmowie z "GPC" Krzysztof Gadawski, który brał udział w rozprawie. - Wyrok zapadł, ale smuci mnie to, że ten młody, 25-letni mężczyzna niczego nie zrozumiał. Nie okazał skruchy, żadnych przeprosin. Twierdził wręcz, że to był artystyczny przekaz - mówi Gadawski.

d2z85ir

Podziel się opinią

Share

d2z85ir

d2z85ir
Więcej tematów